silviu apostol

Cum isi bate joc Primus Auto de clienti

107 posts in this topic

Eheheeei, dragii mosului, cand eram io prin liceu am vopsit un tractor cu aspiratorul, a iesit beton, texturat ca portocala si cu luciu lipsa. Ce vremuri... Acum nu mai trebuie sa ma chinui eu, acelasi efect se poate obtine la vopsitorie profesionista pe bani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toată stima pentru vopsitori, eu am încercat sa vopsesc de multe ori si nu iese chiar daca: aveam presiune în pistol, aveam vopseaua pregătita corect. Dacă nu ai mana nu ai, la spray pot spune ca sunt expert, dar nu mai pune cu pistolul ca ma împiedic de furtun ;D

PS> oare mai are ce corecta Danyx acum ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe undeva prin Dragoieni pe la targul de animale, service "recomandat" de Asirom.   ;)

e un service destul de stiu de multi omuleti in oras "La Manolo". Face treaba serioasa. Ai auzit de el ? e prin CAM.

http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=45.054290,+23.281873&sll=37.0625,-95.677068&sspn=39.592876,93.076172&ie=UTF8&z=16 (sageata verde)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam mult 800RON pt a vopsi prost o capota ;D

Eu am dat 2800 tot pentru o capota... tot asa: e alta culoare... mai e si scursa, a crapat chitul de pe ea... acum, dupa 2 ani arata in ultimul hal.

...Desigur, tot la o reprezentanta Volvo.  ;D

Au spus ca ei m-au avertizat ca nu o sa iasa...  ???

Incerc sa imi caut alta, cu vopsea originala... daca nu gasesc ma apuc eu de vopsit... again.  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Culmea e ca mie mi-a iesit culoarea cum trebuie, daca dadeau jos lacul vechi iesea beton.

@FireLight, multumesc, cand o  sa mai am ocazia (sper sa nu), o sa apelez la ei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update:

ieri m-a sunat cineva de la Primus. voi duce masina saptamana viitoare pentru remediere. imi vor oferi o masina pentru perioada in care a mea va sta la ei. deci se poate. mai greu, dar se poate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update:

ieri m-a sunat cineva de la Primus. voi duce masina saptamana viitoare pentru remediere. imi vor oferi o masina pentru perioada in care a mea va sta la ei. deci se poate. mai greu, dar se poate.

Se poate pentru ca au citit aici. Altfel, ramaneai cu paguba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@silviu

Si eu am fost sunata aseara si am fos pusa la curent cu starea lucrurilor. O surpriza placuta. Saptamana viitoare, pe miercuri, voi primi vesti din nou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci e bun si forumul asta la ceva....

:D;);D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic sa nu fiti carcotasi. Toate service-urile mai au si rateuri, important este cum se rezolva in final problema si care este respectul aratat fata de client.

Eu la Primus, 4 ani cat am fost client fidel, nu am avut ce sa comentez, totul a fost bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@iulirx

pai, d-aia zic. multumesc forumului ca exista si tuturor celor care m-au citit si m-au sprijinit.  :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

bogdanel o sa-ti spuna ca...stiai prost - si-a vopsit-o singur Maurice de nervi  :D

Acum am vazut asa ca scuzoaiele mele de intarzierea raspunsului.

Eu am avut probleme prima oara cand am dus masina sa-mi monteze optionalele.

Dupa ce au zgariat hayon-ul in 2 locuri (eroare umana) am lasat-o sa o remedieze si tot din pacate pe una au reparat, o zgarietura foarte nasoala dar care nu se vedea decat cand deschideam portbagajul. Au lasat (tot eroare umana) una mai mica si putin adanca dar care se vedea mai rau.

Dupa discutii amicale am lasat masina acolo si mi-au rezolvat problema revopsind tot hayon-ul. Foarte bine fara mici un defect.

Problema la mine a fost ca toate astea se intamplau la masina de o saptamana.

O fi bine, o fi rau, dar de atunci n-am mai avut nici o problema cu service-ul, asa ca exceptand saptamana oarba, n-am ce sa reprosez Primus-ului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci nu ti-ai vopsit-o singurel cum zice Matrix ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu ce bre, cu oja de la nevasta-mea ???

PS pentru Silviu

Ia partea buna a lucrurilor din supararea asta:

Ne-ai cunoscut pe noi, ca vad ca esti nou pacilea  ;)

"Vilcomen" printre noi !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bogdan G

"Eu am dat 250RON(la V70) pt un spoiler"

La ce service?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la colegul SANDRO, si era si la culoare si avea si armatura si l-am montat in 5 min just plug&play .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Silviu..cand ti-am vazut masina azi in curte... :( chiar regret noul eveniment...

Best,

H

Share this post


Link to post
Share on other sites

@maurice:

bine v-am gasit.

@godfather

multumesc. iti dai seama cum m-am simtit eu cand am vazut-o spalata. io care o iubesc pe ea f mult. cu nabadai ce-i drept, da' ne iubim. Aveti un director de service foarte ok, tot respectul pentru el. Nici lui nu-i venea sa creada ca s-a putut vopsi masina in halul ala.

Ca sa vedeti ca atunci cand e sa iti mearga prost, iti merge din plin. Ieri dimineata ma grabeam sa duc masina in service pt refacerea vopsitoriei. Bai, frate, am dat sa ies repede din spatele unuia cu un gipan, sa schimb banda adica, si i-am agatat bara cand a franat. Nu-mi venea sa cred. N-am permis de f multa vreme, dar asa aiurea n-am gresit niciodata. Si mergi la constatare RCA si Casco, da-i si asteapta, etc. Ma rog, bine ca n-a fost grav, am lovit usor aripa si am spart semnalizarea. Si cel pe care l-am lovit a fost destul de intelegator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update. Am luat masina astazi. Dupa cum puteti vedea in poze, am luat-o cu complimente din partea unor baeti de la tinichigerie.

post-4492-12877881976286_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci asta e chiar chiar bataie de joc, las-o naibii !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Customer satisfaction is high zice Primus ;D. Poate high nu se traduce cu mare ci cu drogat. Cred ca nici la Dacia 1300 nu se lucra asa intr-un garaj ilegal din spatele blocului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu sariti, ca vine acum Bogdanel si va linisteste, cum ca la primus (nu mai scriu cu litera mare) se munceste ok, mai gresesc si baietii dar in general e mirific, etc  :D

Eu nu imi mai bat gura, degeaba vin Oameni cu exemple concrete - la primus e insusi Batman, Batman  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da de ce nu merge-ti voi la alt service daca Primus e asa de kakat ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.