Midnight Caller

Din ciclul "Cat de bădăran poti fi" cu Volvo sau fara

708 posts in this topic

Macar de isi implanta toporul in cap singur, era mai bine. Doamne ce ordinari :machinegun::angryfire:

Edited by i love VOLVO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi am mai vazut odata masina, remarcand ca toata partea dreapta a fost supusa aceluasi tratament. Chiar mai vizibil decat pe capota (tabla taiata).

Inclin sa cred ca a fost vorba mai mult decat o parcare aiurea. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu acum am vazut ca mai si scrie pe capota ""MURE". Asa ceva nu pot sa cred si niciodata n-o sa-i inteleg pe astia care se razbuna pe masini . Ar merita maini rupte....... dar nu asa, cu fractura deschisa de n-o sa mai faca el asa ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ieri pe Bd. Tudor Vladimirescu, parchez in fata la cladirea Freescale, pe un loc de parcare. Imi iau coletele in brate (un monitor, o unitate pc si inca alte 5 coletele mici), urc scarile de la intrare si aud in spatele meu claxoane si multe injuraturi. Un meltean cu un Reno, a transformat trotuarul in strada si a constatat ca eu care am parcat regulamentar, l-am blocat si nu mai poate sa coboare de pe trotuar si ca trebuie sa se intoarca pe unde a venit. Pun si 2 poze de pe Google maps, sa va dati seama mai bine despre ce vorbescpost-259-0-03295600-1401217558_thumb.jpg

Dunga rosu/galben este de unde a venit el si galben/verde unde dorea sa ajunga

post-259-0-40054500-1401217635_thumb.jpg

In stanga mea era deja parcat un Lexus a unui Boss din cladire si singua cale de iesire a taranului era locul de parcare, pe care am indraznit eu sa parchez. Din pacate pentru el, dupa o serie de injuraturi, din care nu a scapat nimeni din nemul lui (morti sau in viata), a trebuit sa dea inapoi si sa ocoleasca frumos pe la semafor, adica traseul cu verde si nu cel cu rosu :Dpost-259-0-16822600-1401218004_thumb.jpg

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bataie de joc post-6084-0-13084500-1401902656_thumb.jppost-6084-0-74016400-1401902664_thumb.jppost-6084-0-83424900-1401902674_thumb.jp

Edited by i love VOLVO
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Culoarea aia se numeste "verde tomberon" ;D

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti-a facut cineva vreo gluma? :D Glumesc, evident!

Poate omu' iese la iarba verde ai vrea sa fie undercover ;)

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pe ebay nu-i a mea :) Mai vrea si bani pe ea :confused1:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bataie de joc!

O masina ECO!

Green revolution :evil6: :evil6: :evil6:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sinistra. De un prost gust infiorator. Brrrr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rotile, stergatoaterele si oglinzile sunt inca negre... foarte ciudat :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a terminat spray-ul .

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca nici cipika nu ar lua asa ceva la dezmembrari. O fi vrut omul sa vopseasca masina numai ca "vopsitorol"era turmentat sau era novac. (Sa nu intre in zona rurala ca-l haleste vaca)

Share this post


Link to post
Share on other sites

La 220 euro cat costa o lua oricine care se ocupa cu dezmembrate. Ma gandesc ca motorul si piesele din el nu erau verzi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

La 220 euro cat costa o lua oricine care se ocupa cu dezmembrate. Ma gandesc ca motorul si piesele din el nu erau verzi. :smile:

Hmmm...crezi? Ar fi stricat tot designul, daca nu era si motorul verde, macar aruncat la misto o cutie de vopsea pe el :)))

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia uitati ce am gasit eu pe o strada din ploiesti,.

post-3486-0-20859300-1403777026_thumb.jppost-3486-0-36673900-1403777090_thumb.jppost-3486-0-96637200-1403777116_thumb.jppost-3486-0-44995600-1403777157_thumb.jppost-3486-0-12251800-1403777180_thumb.jppost-3486-0-22259700-1403777202_thumb.jp

Masina are cam un an de cand nu a fost miscata.

post-3486-0-38155000-1403780324_thumb.jp

Edited by shacalu

Share this post


Link to post
Share on other sites

De mult, cand eram mai mici, a aparut si pe forum un individ, care imbracase tot interiorul si bordul in piele/vinilin albastru si cred ca este aceeasi masina, doar ca atunci nu avea modificari facute la exterior, sau cel putin nu-mi mai amintesc eu

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

De mult, cand eram mai mici, a aparut si pe forum un individ, care imbracase tot interiorul si bordul in piele/vinilin albastru si cred ca este aceeasi masina, doar ca atunci nu avea modificari facute la exterior, sau cel putin nu-mi mai amintesc eu

Si atunci era la fel de dureroasa pentru ochi. ca si acum!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si atunci era la fel de dureroasa pentru ochi. ca si acum!

Presupun ca nu a fost ieftin de loc, sa imbrace tot interiorul si bordul.... daca ar fi ales macar portocaliul de la RRRRR, cred ca iesea ceva deosebit

Share this post


Link to post
Share on other sites

E aceiasi masina Ionele. Nu stiam insa ca e din Ploiesti .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai de vreo 1an nu a mai fost miscata in realitate arata un pic mai rau (zgariata ,far spart ,roti desumflate pe stanga,etc)pacat de model si masina cand ajunge pe maini deastea .

Ma-s interesa de proprietar sa vad ce are masina de nu mai o foloseste(daca ar fii fost a mea macar o spalam ,miscam chiar daca nu o foloseam)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are motor mare taxa mare... si ceva acte pierdute pe la cine știe ce proprietar prin spania

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai sa fie, s-au inmultit oare volvistii cu gatul stramb? ca tot apar poze

intoarse pe dos!?!

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cilul "Cit de badaran poti fi .... cu Volvo... " :

( poza am cenzurat-o eu. in versiunea originala se vede tot )

post-6428-0-82397400-1404073341_thumb.jp

post-6428-0-49014300-1404073342_thumb.jp

Edited by Grey
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now