andy.ro

Castiga noul Volvo S60!

230 posts in this topic

Justin Bieber cu motorizare D3. :lol: Mai bine aruncau premiul peste cap ca buchetul miresei si cine-l prindea era aranjat.

Marcheting facut cu...simt de raspundere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"@nick20pub Daca aveti vreo dovada asupra "unfairness"-ului domnisoarei Cigolea va rugam sa ne anuntati. Atata timp cat nu se poate dovedi o frauda, modul in care se promoveaza si acumuleaza view-uri fiecare concurent depinde de persoana in cauza. Concursul se desfasoara pe YouTube, deci transparenta este totala."

Raspunsul probabil oficial , de pe youtub . Intrebarea este nu se poate dovedi sau nu se vrea ?

Ciudat ....acumula mai mult de cateva sute de vizualizari pe ora dar de cand s-a semnalat ca ar pute sa fie magarie .....a ramas la acelasi numar de vizualizari laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu 100$ poti castiga un S60. http://orderyoutubeviews.com/

Concurs desfasurat pe youtube... :lol: :lol: E ca alegerile cu un singur candidat.

Edited by xydexter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci sa intelg ca sunt unii oameni care isi doresc noul s60,cu orice pret..indiferent cat de mare poate fi?:))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parca-mi pare rau ca m-am maimutarit pe strada :( Bine ca n-am pus in aplicare ce vroiam sa fac de prima data, adica sa opresc circulatia sa ca treaca "the precious car". Mai imi luam si bataie sau ma stalcea vreun Q7... Lasa ca si miguletul meu e bun. E el batranel dar e mai vanjos. Deja ii facusem bagajele, i le-am despachetat :P Tot copil naiv am ramas :(

PS: Andreea Cigolea e reporterita la cancan si prosport. Cel putin asa zice goagalul

Edited by betty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt curios care este justificarea oficiala a modalitatii de alegere a castigatorului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Conditia impusa de joc este foarte clara si simpla .. Faptul ca se poti cumpara Vizionarile nu este un lucru nou .. "Am zis-o si mai sus "

Nu cred ca cineva poate prosti Youtube'ul asa usor (fara cateva sute) Si cum Banul spune totul cine il are va castiga .. Banul la ban trage ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm 7000 nu .. m am uitat acum 5230 si asta intr-o saptamana deci este plauzibil :P

Edited by Brava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda ...deci concursul este cinstit .....magari sunt oamenii . Domnii care au initiat concursul banuiesc ca habar nu aveau de astfel de practici .

Bleah .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm 7000 nu .. m am uitat acum 5230 si asta intr-o saptamana deci este plauzibil :P

Asta nu ai vazut-o ?

post-843-001124900 1292528868_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaa ok 7100 + in 3 zile sa fim seriosi ieri la ora 14 filmuletul asta avea 5120 sau ceva pe acolo ... cum a strans 2000 de vizualizari in cateva ore ? :blink:

Edited by Brava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am participat pt. ca am crezut ca este un concurs , ....concurs corect .Sa-mi fie rusine . M-am gandit ca organizatorii si-au luat masurile necesare pt a putea fi corect , dar recunosc ca regulamentul de participare nu a fost citit cap coada ci doar asa ...... am trecut peste el .

Dupa cate am vazut mai sus , cu cateva sute de $ iti poti asigura un numar important de vizualizari ; iar cand mi-am dat seama ca vor fi participanti care nu vor fi corecti , va spun sincer ca ma gandeam sa imi fac un cont yahoo separat cu un nume de fata si ceva conotatii sexuale , sa intru pe sentimente.ro si alte site-uri de matrimoniale , ca si haicinci sau feisbuc , puteam sa pun un link catre o galerie de cateva poze cu o fata sumar imbracata iar al 2-lea link sub denumirea "mor piccear" sa duca catre iutub ..... imi pare bine ca nu am facut-o desi la cati obsedati sexuali sunt imi garantam sigur cateva mii de voturi , dar am preferat sa joc corect .....din nou ...sa-mi fie rusine .

Dezamagirea actuala nu vine din faptul ca altii nu participa "corect" ci pt. ca am crezut ca se poate . Nu-i nimic stam cu masinutele noastre "olidiz bat gudiz" , si sper sa avem taria ca la urmatorul concurs sa intoarcem si celalalt obraz .....oare cate palme vor fi capabili sa dea ?:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi se confirma zicala "se intampla si la case mai mari". In eventualitatea unui concurs aranjat, ii doresc castigatorului sau castigatoarei cat mai multe ocazii de a testa sistemele de siguranta activa si pasiva de pe noul S60.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un raspuns de pe youtube .......priceputii sa ne spuna are dreptate ?

Dovezi? Nu pot sa le spun chiar asa dar hai sa prezentam faptele si concluziile le puteti trage si dvs.

1.Asa cum se poate vedea in pagina de statistics, 90% din view-urile domnisoarei sunt ca refferal de pe cancan.ro.Numarul userilor veniti de pe mail/google/youtube search este aproape insignifiant, deci iese din discutie varianta spam vehiculata mai jos.

2.Domnisoara Cigolea lucreaza pentru Cancan

3.Pe cancan.ro nu poate fi gasit nici un link care sa trimita catre filmul domnisoarei, deci nu vad cum cititorii ar fi putut ajunge direct de pe cancan.ro sa vada filmuletul,nexistand nici un link care sa ii trimita aici.

4.Exista o secventa de cod(nu o sa o dau aici,dar oricine are google o poate gasi) care pusa intr-o pagina html, atunci cand se incarca pagina respectiva, poate incarca un film, sa zicem de pe youtube,care sa ruleze in spate fara ca utilizatorul sa stie(prin setarea dimensiunilor ferestrei unde ruleaza la 0x0).

5. Ce s-ar intampla sa zicem daca pagina unde e pusa aceasta secventa,pentru cateva ore pe zi ar fi sa zicem cancan punct ro?

Va las sa trageti singuri conculziile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este un blat mioritic, cam ca in divizia A. Un site cu un sistem de votare pus la punct elimina cam orice banuiala.Youtube e ca licitatiile cu dedicatie de la deconcentrate, castiga cine trebuie. M-am lamurit si cu "spiritul Volvo" din Romania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danyx

Nu cred ca in spatele cancan.ro se afla secventa aia de cod. Ar fi avut peste 100000de vizualizari. cancan e destul de vizitat. Partea misto e ca domnisoara nici macar n-a vrut sa conduca masina "de fite". Ea e interesata de locul din dreapta.

PS: da, i-am dat un view, eram curioasa ce-a facut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danyx

Nu cred ca in spatele cancan.ro se afla secventa aia de cod. Ar fi avut peste 100000de vizualizari. cancan e destul de vizitat. Partea misto e ca domnisoara nici macar n-a vrut sa conduca masina "de fite". Ea e interesata de locul din dreapta.

PS: da, i-am dat un view, eram curioasa ce-a facut.

Dupa cum afirma si ...cineva-ul acela , secventa de cod putea rula , cateva ore ....sauun anumit timp .

Si asa este , nu exista nici macar un link catre acea pagina de youtube , iar colegii Don'soarei , din redactie nu cred ca aveau la dispozitie atatea ip-uri unice :blush: .

Deci ?......

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Unde este acea regula care spunea ca trebuie sa ai permins de minim 2 ani si trebuie sa conduci masina?Nu se aplica la toata lumea?

2.Mi se pare interesant faptul ca a fost votata : 8 pozitive si 16 negative.De aici imi dau seama ca totul s a "cumparat",nu a fosst nici macar o vizionare placuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stati asa .....ca a aparut o alta fatuca care are 9150 de vizualizari ce-i drept intr-o saptamana :))

La ora 9 AM cand m-am uitat avea cam 8000 acum ...in cateva ore inca 1000 si ceva .......go go go :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca daca deschizi pagina si dai drumul la filmulet nu inseamna ca l-ai si vazut. Am impresia(poate gresesc), ca trebuie sa ajungi la capatul timeline-ului ca sa se inregistreze vizualizarea. Youtube din cate imi aduc aminte implementase asa ceva ca scape de spam.

Organizatorii concursului ar trebui sa se uite la informatiile clipului. Undeva se afla o harta care arata din ce zone ale pamantului au intrat. Se poate vedea usor daca a fost hack sau user cinstit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu stiu daca la video-urile embedded se pun vizualizarile. Adica daca vezi un video de pe o pagina de pe volvo-club.ro se adauga vizualizarile la youtube. Oricum e putreda treaba, miroase urat si a fost foarte prost gandita de la inceput.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trăim în România...unde ați văzut voi concurs echitabil? cu toate cărțile pe față? fair-play-ul nu exista pe meleagurile astea...oricum, succes celor înscriși!poate s-or trezi ăștia până la sfârșitul concursului și vor da dovadă de puțin bun simț...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era mai inteligenta treaba daca luau modelul eMag sau promotor de desfasurare a concursului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hai sa ne pastram totusi cumpatul...citind postul nr 13 lui Andy nu cred ca va fi vorba doar de nr de vizualizari...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.