andy.ro

Castiga noul Volvo S60!

230 posts in this topic

AGR350R, cred ca am tremurat amandoi in fata la TNB, daca nu ma insel. Scuze inca o data daca ti s-a parut ca "m-am bagat in fata" si pentru tura lunga, dar traficul a fost de vina.

Din Regulamentul initial era usor de extras pasajul cf caruia "Organizatorul nu poate fi facut responsabil pentru strangerea nr de views". Acum, situatia e data la intors si au venit cu un Act Aditional care mentioneaza ca tb sa fie unici. Intre noi fie vorba, generalizand, despre orice fel de concurs, nu e chiar OK sa schimbi regulile in timpul jocului, nu? De acord cu voi ca Organizatorul, adica agentia de publicitate care s-a ocupat de treaba asta, nu s-a informat in detaliu cand a creat acest mecanism. Totusi, mie unuia, ca om din advertising, mi se pare o idee excelenta, chiar daca nu e noua. Practic, scopul urmarit este sa propage clipurile, dar mai ales Channel-ul (care apropo- are multe alte link-uri catre ad-uri Volvo, si alea-s in engleza) catre cat mai multi unici. Intr-un fel, eu cred ca se asteptau ca unii dintre noi, concurentii, sa isi plateasca singuri promovarea; este Return On Investment-ul acestei campanii, daca vreti :) Sigur, spam-ul, botii, proxy & altele asemenea nu sunt permise si sunt convins ca nici nu e nevoie sa "se prinda" ei, pentru ca oricum te penalizeaza platforma (google/ ytube).

Nu, n-o sa pun link-ul catre clipul meu, nu din primul meu post pe acest forum :)

Stai bre linistit, nu m-am suparat, am avut timp sa ma gandesc la un motiv de a conduce masina:lol:.......cat despre concurs, sper sa il castige un adevarat fan Volvo si mai ales un adevarat conducator auto:)....Goog Luck!!!

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

lik te oftici ca nu ai participat si tu ? :D

Sincer sa fiu nu vad nici cea mai mica sansa de a castiga acest Volvo s60 cinstit si corect.Acum depinde mult si de organizator ce si cum face.

Oricum nu pot decat sa le urez succes celor care participa si sa imi trimita o poza cu led urile din bord ..O fi un el / ea ..hmm mister..dar ramane de vazut:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul, imi doresc sa-l castige unul de-al nostru!

betty, dai o masa la Cerbu daca-l castigi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

"sper sa il castige un adevarat fan Volvo si mai ales un adevarat conducator auto:)" Multumesc :) Fan volvo sunt pana in maduva oaselor, iar conducator auto...prietenii asa sustin :)

@Adriann numai una? :P Cred c-o sa fac si eu un concurs pt migulet :)) Desi mi-ar lipsi cei 200 de armasari ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am 65 de kilograme, cata cioba de burta crezi ca intra in mine? :huh: Macar sa dai tu si una. 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am 65 de kilograme, cata cioba de burta crezi ca intra in mine? :huh: Macar sa dai tu si una. 8)

hehehe... până la 100? 35 de litri! Iese mai ieftin să-ţi dea un prezon... smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Go Betty Go Go Go Go , .. Iti tin pumnii . Sa ramai prima in clasament pana in data de 11.feb.2011 "macar" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Go Betty Go Go Go Go , .. Iti tin pumnii . Sa ramai prima in clasament pana in data de 11.feb.2011 "macar" :P

Multumesc mult pentru susutinere :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kegpr Transmite-i prietenului tau Ungureanu Florin sa se comporte fair play si sa nu mai posteze rahaturi la filmuletul meu. Nu de alta, dar oamenii normali castiga concursuri si fara sa scuipe pe ceilalti. Nu-nteleg ce crede ca realizeaza, dar are un comportament de copil prost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu m-am retras DE LA INCEPUT din concurs din motiv de fair play , nu sunt disperat sa castig o masina ... pentru varsta mea am destule .

Mi-ar fi placut sa o castig si sa spun ..asta am catigat-o eu , corect , dar din pacate traim intr-o tara in care disperarea este maxima . Ma gandesc cum se va simti cel ce va castiga masina la festivitatea de premiere ? care o sa fie o vrajeala mai pe romaneste , Felicitari domnule X , a-ti muncit din greu pentru aceasta masina dar acum aveti un merit , o sa conduceti noul volvo s60 , hai frate eu unu in general sunt corect si mi-ar crapa obrazul de rusine sa stiu ca am furat ceva , ca da acest lucru se numeste furt .

Iar problema pleaca de la organizare , ca aceste filme nu au fost postate pe un server propriu unde se puteau verifica ip-urile .

Edited by Brava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Furt, "nefurt"... se va mândri că are S60 nou? Se va mândri, şi încă cum... Faptul că l-a câştigat va fi un motiv în plus să fie ţanţoş.

Nu te teme, că nu-i va crăpa obrazul... însă nici nu-l va ţine mult maşina aia. Crezi că-l va interesa câtuşi de puţin să o întreţină? Dacă nu şi-a tocit coatele pentru a aduna bani, nu-l va interesa. Poate nici nu va avea bani să o înreţină.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O revizie 2000 de lei :lol:

Sau atunci sa o luam altfel , cum se vor simti cei de la reprezentanta cand vor inmana cheia ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca o castiga Betty o va tine si o va intretine dar daca va fi altul castigatorul o va vinde a 2-a zi :P (si bine ar proceda)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil o s-o castige un membru al daciaclub.ro.:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

O revizie 2000 de lei :lol:

Sau atunci sa o luam altfel , cum se vor simti cei de la reprezentanta cand vor inmana cheia ? :D

Păi, da. Ăia de la reprezentanţă nu s-au gândit să dea cadou şi reviziile... hehehe

Boss, şi eu aş vinde-o şi mi-aş lua S60 1.6 DRIVe, ca să fiu sigur că am cea mai slabă motorizare, că asta pe care o dau ăştia cadou e penultima... smile.gif

Edited by Heimðallr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spre binele masinii sper sa o castig eu :lol: Si in babuta mea am investit o gramada de bani, nu e stilul meu sa-mi bat joc de-un lucru. Mi se pare josnic si de rahat sa-ncepi sa versi laturi pe ceilalti concurenti asa cum face proaspatul membru volvo-club. Chiar astept o explicatie din partea lui, ca nu-nteleg cum anume il ajuta comentariile aiurea la filmuletele altora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu cine e Ungureanu Florin si nici nu ma intereseaza. Acelasi gen de comentarii le-a pus si pe clip-ul meu si i-am dat "report spam". De altfel, daca te oboseai sa te uiti la userul respectiv:

- s-a inregistrat azi

- a dat LIKE la Mihai Silviu Eugen

- a comentat la tine si la mine

Imi pare rau ca proprietarii unui tip de masina destul de exclusivista, nedestinata cocalarilor, nu-si are niste forumisti pe masura.

Danyx, te-ai gandit ca peste o luna voi fi un proaspat posesor de Volvo si vreau sa vad si eu comunitatea, sa verific poate preturile la revizii samd? Nu, m-ai luat tare cu "ban"-ul . Foarte fain, multumesc frumos de primire. Am prescurtat trebuie cu tb.. imi cer scuze. Asa de aprig vanator si vajnic aparator al limbii romane esti, sper, pe intreg forumul sau pe ariile pe care le supervizezi. Altfel, imi vei permite sa-ti spun ca esti fatarnic.

Miss Betty.. iti urez bafta. Data viitoare cand te apuca nervii, mai intai arunca un ochi, inainte sa arunci cu acuze.

// Utilizator/ip banat de catre administratorul VOLVO Club

Motive:

1 - Injurii aduse unui membru al echipei.

2 - Activitate negativista.

3 - Limbaj si atitudine nepotrivite pentru VOLVO cat si acest club.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu cine e Ungureanu Florin si nici nu ma intereseaza. Acelasi gen de comentarii le-a pus si pe clip-ul meu si i-am dat "report spam". De altfel, daca te oboseai sa te uiti la userul respectiv:

- s-a inregistrat azi

- a dat LIKE la Mihai Silviu Eugen

- a comentat la tine si la mine

Imi pare rau ca proprietarii unui tip de masina destul de exclusivista, nedestinata cocalarilor, nu-si are niste forumisti pe masura.

Danyx, te-ai gandit ca peste o luna voi fi un proaspat posesor de Volvo si vreau sa vad si eu comunitatea, sa verific poate preturile la revizii samd? Nu, m-ai luat tare cu "ban"-ul . Foarte fain, multumesc frumos de primire. Am prescurtat trebuie cu tb.. imi cer scuze. Asa de aprig vanator si vajnic aparator al limbii romane esti, sper, pe intreg forumul sau pe ariile pe care le supervizezi. Altfel, imi vei permite sa-ti spun ca esti fatarnic.

Miss Betty.. iti urez bafta. Data viitoare cand te apuca nervii, mai intai arunca un ochi, inainte sa arunci cu acuze.

Prietene erai proaspat posesor daca il cumparai sau il castigai cinstit , nu prin furt .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am facut o confuzie, imi cer scuze.

Cat despre scopul prezentei tale pe acest forum, ma cam indoiesc ca te intereseaza revizii si in general orice legat de masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fierbinte... ciorba asta de S 60 ! Ai grija Adriann sa nu te oparesti...

Cat despre concurs, fiecare are sansa lui !

Share this post


Link to post
Share on other sites

kegpr ,

limba romana trebuie respectata, chiar cu riscul de a fi considerat fanatic.

tu ai intrat pe forum si in prima zi ai incalcat regulamentul.

personal, nu ma intereseaza cine si cum cistiga noul s60, ma intereseaza sa nu devenim o masina de voturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite spam-uri care vin din belsug:

"Salut !

In perioada 3 decembrie-4 februarie particip (in Bucuresti) la un concurs de

imaginatie organizat de Volvo Romania, castigatorul plecand acasa cu un S60.

Reprezentatia mea a fost filmata de Volvo si postata la adresa:

http://www.youtube.com............................ (n.r. modificata ca sa nu acceseze cineva din gresala)

Castiga cine are cele mai multe

vizualizari unice. Va multumesc anticipat pentru secundele acordate si sper sa

va amuzati : ). Pe youtube puteti gasi clipul cautand si cu: Marian Briceag si

Volvo S60.

Daca va place va rog sa il dati mai departe

Toate cele bune !"

I-as da un vot negativ pentru modul de a-si promova clip-ul (spam-uri).

Edited by Maurice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am primit/gasit si eu destule de-alea... nu ma uit numai de-a-dracu, desi stiu ca nu conteaza o vizualizare in minus/plus... :D

Edited by Raula

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai tare concurs ever ..... haos total :

1.

Cerem scuze si oficial concurentei Ana Maria Tudose pentru eroarea tehnica ce a condus astazi la stergerea filmului sau. Video-ul "Ana Maria Tudose si Volvo S60" va fi uploadat din nou si va fi echivalat cu reperele de views si unici ale clasamentului din data de 5 ianuarie la care vor fi adaugate mediile perioadei.

2.

Se pare ca avem de a face cu un hacker. Echipa noastra tehnica lucreaza acum la acest aspect. Vom reveni maine dimineata cu amanunte.

Au disparut o gramada de filmulete, binenteles cele cu cele mai multe vizualizari.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.