andy.ro

Castiga noul Volvo S60!

230 posts in this topic

fratilor duminica este masina la drivetest/concurs???andy???anyone?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mda..m-am lamurit...au liber

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca se poate, cand faceti spam, nu pronuntati si Volvo Club Romania

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca ii intereseaza pe cei de la volvo cum este promovat video-ul ci sa vada cat mai multi oameni ce masina au scos ei.

Eu unul le-am trimis un mesaj pe youtube in care le-am propus un nou criteriu de alegere a castigatorului. Sa vedem daca vor raspunde si ce vor raspunde.

Daca unul din ce 2 care participa la concurs doreste eu incerc sa ii fac rost de vizualizari sau sa ii dau niste ponturi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre andy.ro, ai organizat o balarie de concurs, dai sfaturi la participantii cinstiti cum ca trebuie sa spamuiasca si ei ca sa castige si te astepti la respect. Din partea mea n-o sa-l primesti.

Metoda babeasca de eliminat o parte din voturile false: numarul de like-uri.

Edited by xydexter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metoda babeasca de eliminat o parte din voturile false: numarul de like-uri.

Cred ca ar fi putin mai corect!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca ar fi putin mai corect!

Eu m-am gandit la raportul likes/dislikes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lumea s-a invatat sa castige fara sa munceasca in ziua de azi! In caz ca nu le mai ies treburile asa cum vor, incep sa dea cu batul in balta, sa acuze, sa gaseasca motive s.a.m.d....era o vorba, "dumnezeu iti da, dar nu iti baga si in traista"...ar avea ceva de obiectat numai cei ce participa la acest concurs, printre care ma numar si eu si multi altii, nu sunt numai 2 la numar cum a specificat domnul "seby19"! Intr-adevar, este un concurs doar pentru, sa zic asa "mica publicitate", dar cu un premiu destul de mare...nu stiu de ce incepeti sa acuzati organizatorul, atata timp cat el a pus la bataie o masina de lux si va tine la curent cu tot ceea ce este mai nou si interesant! Sincer, a devenit o "balarie" acest topic, unde citesc niste "balarii" care nu isi au rostul...nu merita nici unul dintre noi sa castige aceasta masina!

Daca erati documentati in ceea ce se intampla cu acest concurs, era de comentat, dar atata timp cat voi urmariti niste view-uri si va ghidati dupa ele, este ceva de ras...asa cum a spus si andy, pe cine duce capul sa acumuleze cat mai multe vizualizari, va avea maxime sanse de castig, dar asta inseamna sa te ocupi pe toata perioada consursului, numai de asa ceva!

Edited by agr350r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Agr .....acest concurs .....nu este pt oricine ....

A devenit concurs pt . "hecari".....restul doar fac publicitate laugh.gif.......gratis laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Agr .....acest concurs .....nu este pt oricine ....

A devenit concurs pt . "hecari".....restul doar fac publicitate laugh.gif.......gratis laugh.gif

Pai si atunci, daca vezi ca nu poti sa ajungi la nivelul lor, stai in banca ta...ca oricum nu ai investit nimic, deci nu ai nimic de pierdut!

Esti de acord cu mine?:)

Pentru ce atata tam-tam? Pe bune acum, gen cum s-a pronuntat "xydexter" catre andy, crezi ca omul asta ne va mai invita pe undeva, sau ne va mai ajuta cu ceva de acum in colo?!....."Baluba"

Iar publicitatea costa;).....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Agr ...atat eu , tu, cat si altii ...am participat la acest concurs de buna credinta . Era in obligativitatea initiatorului sa isi ia toate masurile ca acest concurs sa fie corect , sa nu existe fraude .

Si nu este vorba de ajuns la nivelul lor , tu chiar crezi ca miile alea de vizualizari .....is ok ?....chiar crezi ca sta cineva sa vada acele clipuri atatea minute ...? Cand nu am stiut nimic despre case si arhitecturi ...am intrebat ...am tacut ...am ascultat......... acu' e randul tau blush.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

agr350r, credeam ca la baza concursului astuia sta posibilitatea fiecaruia de a dovedi ca merita sa castige masina, nu smecheria. Domnul andy ne spune ca de fapt sloganul e vacs, sa faceti voi participantii ce stiti ca sa acumulati cat mai multe view-uri. Aaa, si sa mai cititi si ce zice alta lume pe canalul ala de youtube. Fiindca eu sunt dus cu capu' si ma iau de tot ce e bun si frumos in tara asta. Va doresc succesuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Traiasca script-urile .......... si proxy-urile ca 100 de vizualizari pe un singur IP nu-s de colo . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

din cite vad aici se profileaza urmatoarea situatie :

dealerul volvo premiaza pe cel care , prin (aproape) orice mijloace , reuseste sa faca reclama cea mai substantiala acestei masini.

se vor aduna , sa zicem , 400.000 - 500.000 de vizionari ale acestor clipuri (in total), toate fiind reclama volvo (pentru ca , la sfirsitul fiecarui clip exista parerea celui care a condus despre masina. si trebe sa fii cel putin nebun sa spui ca nu-ti place masina pe care vrei s-o cistigi). va cistiga cel care a reusit , sa zicem, 15.000 vizualizari. restul pina la 400.000 - 500.000 ramin gratis...

deci volvo plateste aproximativ 25.000 euro pentru 400.000 - 500.000 vizualizari. (o fi ieftin, o fi scump, nu stiu...)

mai pe scurt : faceti reclama pe net , obtineti vizualizari cit mai multe (cum le obtineti, e treaba voastra), si cel care va obtine cel mai mare numar cistiga un volvo, iar restul se aleg cu un drive test gratuit.

asa sa fie ? sa fie o atragere de noi clienti in acelasi timp cu o reclama tip spam ?

daca asa e , atunci aceasta metoda nu e deloc "ortodoxa" , insa economia de piata are "religia " ei , proprie...unde dumnezeu e banul.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

The point este ca alea nu sunt vizionari . deci participantii prostesc putin organizatorii ;)) Prea tarziu sa mai faca ceva .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa e marean .......asta nu inteleg unii ca alea nu sunt vizualizari .

Din acest concurs nu castiga nici primus ...nici un concurent corect , cine o mai fi ramas ...nu stiu ....io d'astea :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa e marean .......asta nu inteleg unii ca alea nu sunt vizualizari .

Din acest concurs nu castiga nici primus ...nici un concurent corect , cine o mai fi ramas ...nu stiu ....io d'astea :))

poate ca cineva , acolo sus, le considera vizionari, cine stie....poate cineva vrea sa-l faca pe cel de sus un pic mai fericit, cine poate sti....

unii dintre voi ,poate, isi aduc aminte cum se raporta celui de sus suprafata insamintata cu cereale mai mare decit suprafata tarii. cine cistiga din asta ?

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care e investitia Volvo in aceasta campanie? 40-50 de mii de euro?

Nu prea se merita. Cu banii astia, tragi o reclama pe Trilulilu/220/Autovit, cat siteul de mare, timp de o luna. Sau cu google ad-words, reclama serioasa timp de 1 an.

Vorba unui batran drag mie... "Stie ei ce face"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care e investitia Volvo in aceasta campanie? 40-50 de mii de euro?

Nu prea se merita. Cu banii astia, tragi o reclama pe Trilulilu/220/Autovit, cat siteul de mare, timp de o luna. Sau cu google ad-words, reclama serioasa timp de 1 an.

Vorba unui batran drag mie... "Stie ei ce face"

Eu cred ca ei nu stie .. ;)) habar nu au .. au vrut sa faca si ei ceva acolo ...... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh .....

s60unlimitednaughty Concurenta Andreea Cigolea s-a retras din concurs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

care stii de ce s-a retras tipa?

ar fi interesant de aflat

poate mai mult pt organizatori decit pt mine

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.