andy.ro

Castiga noul Volvo S60!

230 posts in this topic

PS:Sambata si Duminica masinile au program?ca am plan sa trec prin Bucuresti duminica in drum spre munte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cancan ... heh asa ziar asa oameni :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma apuca scarba cand vad oameni ca unii dintre voi. Repede sa dati cu noroi in mine ca organizator, si acuze de blaturi si alte prostii d'ale voastre.

Fata face view-uri cum o duce pe ea capul :

http://www.google.ro...Google&aq=f&oq=

luati si voi linkul ei de youtube si dati search pe google si o sa vedeti cum se face spamul adevarat. Daca ea vrea sa castige prin spam e treaba ei. Macar se zbate sa castige. Dar unii dintre voi chiar aveti o problema cu capra vecinului... nu-i asa xydexter?

Google indexeaza cand il duce capul. in acelasi timp sunt moderatori pe marile site-uri care sterg commenturile de reclama. (inclusiv spamul ei de pe cancan.ro , am investigat aseara).

Ce vedeti pe google search e doar 1% probabil din ce spameaza ea. Puneti si voi pe toate siteurile linkul cu masina voastra gratuita. de genul : uite cum castig un S60 nou !

Edited by andy.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Până la urmă, Volvo dă cadou o maşină celui care ştie mânări cel mai bine numărul de vizualizări de pe YouTube... unde-o fi logica???

Oricum, nu e echitabil nici d.p.d.v. al organizării. Câte vizualizări poate avea un videoclip de la începutul desfăşurării concursului şi câte, unul din ultima zi? În mod normal, ar trebui supus la vot, şi numai după încheierea perioadei de test drive-uri. După ce nu se mai postează niciun filmuleţ, ar fi normal să înceapă o perioadă în care se votează. Aşa mi s-ar părea cât-de-cât echitabil...

Am inteles ca , ....totusi vor face un raport intre perioada postata si numarul de vizualizari ......dar totusi ....a treut o saptamana si is 2 clipuri , unul cu 9150 de vizualizari si altul cu 7400 ......pune-te cu ei daca se poate.

Interesant ramane faptul ca tipa de la cancan , s-a oprit . laugh.gif Din punctul meu de vedere , concursul este deja castigat . Pacat ca nu vor sa ne spuna si cine este "norocosul" si ne lasa pana in februarie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)))) super interesant cum tantea aia are 9142 de vizualizari intr o saptamana si altii in 2 saptamani au abia 2000 :))) .Parca aseara erau mult mai putine.sau mi se pare mie?::)

ps:Nu mai visati cu ochii deschisi,slabe sanse ca cineva "normal" ,fara anumite cunostinte sa aiba parte de ceva in iubita tara..

Oricum: succes celor care au participat.Dupa mine asta nu are nici o treaba cu marca Volvo.Mai bine zis" hai sa iti arat cine's io" :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)))) super interesant cum tantea aia are 9142 de vizualizari intr o saptamana si altii in 2 saptamani au abia 2000 :))) .Parca aseara erau mult mai putine.sau mi se pare mie?::)

Azi dimineata la ora 9:00 avea cam 8000 de vizualizari . pe la pranz a mai "bubuit " 1 data.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tanti a avut in prima saptamana sub 500 de vizualizari. A gasit ea o solutie de curand... Spam-ul nu merge. Am dat atatea spam-uri ca mi-e frica sa nu ma recunoasca lumea pe strada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tanti a avut in prima saptamana sub 500 de vizualizari. A gasit ea o solutie de curand... Spam-ul nu merge. Am dat atatea spam-uri ca mi-e frica sa nu ma recunoasca lumea pe strada

Pai ...cauta'i numele pe gogu ....rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mine ma surprinde ca lumea inca se mai inscrie la concurs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai lumea inca mai crede in miracole..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mine ma surprinde ca lumea inca se mai inscrie la concurs.

Pai eu as fi surprins sa fim noi singurii fraieri ....:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol: Ce bine arat in filmulete :lol:

Tare ca au pus numele lui taica-miu :P

Edited by Brava

Share this post


Link to post
Share on other sites

DECI:gasesc masina si duminica???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci :....daca vrei doar sa vezi cum merge masina (drive test) merita , daca cumva vrei sa si castigi .....esti naiv. blush.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macar pt zbenguiala si drive test;o iesire din banal...

de castigat...o sa imi incerc si eu norocul cu spamul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu iti incerca norocul .....e pacat sa il consumi in concursul asta .....mai repede la loto blush.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari Betty si Danyx! Si mult succes, chiar daca vad ca sunteti siguri ca e facatura...

Oricum, eu nu as abandona lupta si voi fi alaturi de voi.

Va rog sa ma scuzati daca intrebarile de mai jos sunt tampite, insa credeti-ma ca sunt adresate cu "inima curata si plin de ganduri bune". :lol:

Scria mareanboss mai sus ca 1 vizualizare = 1 vot. Asta e valabil chiar daca vizualizarile sunt facute de pe acelasi calculator, iar si iar? Trebuie sa intri de fiecare data pe link-ul respectiv sau odata intrat pe pagina stai acolo si dai play de fiecare data? Trebuie sa vizualizezi intregul clip sau e suficient daca vezi inceputul si sfarsitul? In sfarsit, e nevoie sa ai cont pe youtube?

Va intreb toate astea pentru ca am intrat in concediu, sunt lipit de casa (sotia mea trebuie sa nasca zilele astea si nu ma misc niciun metru de langa ea) si as putea sa fac multe-multe vizualizari (pentru amandoi in mod egal, promit) si vreau sa le fac cu rost, adica sa se si contorizeze.

Inca odata mult succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim pt incurajari ,...urari si dorinta de a ajuta . Vizualizarile se fac dupa ip ...... adica de pe un calculatori indiferent de cate ori te vei uita la un clip va fi considerat 1 singur "vot"

O nastere usoara ai doresc sotiei ..... betie cat mai mare iti urez tie ...iar voua va urez un copilas cat mai sanatos , inconjurat de iubire, de care sa fiti mandrii din prima pana in ultima clipa . blush.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)))) super interesant cum tantea aia are 9142 de vizualizari intr o saptamana si altii in 2 saptamani au abia 2000 :))) .Parca aseara erau mult mai putine.sau mi se pare mie?::)

ps:Nu mai visati cu ochii deschisi,slabe sanse ca cineva "normal" ,fara anumite cunostinte sa aiba parte de ceva in iubita tara..

Oricum: succes celor care au participat.Dupa mine asta nu are nici o treaba cu marca Volvo.Mai bine zis" hai sa iti arat cine's io" :)))

Cineva se joaca cu unele vizualizari.Astazi tantea are 7.593,ceea ce mi se pare suspect

ps: asta vrea sa fie un spam:)))

"Uite aici cu ce se ocupa elevii din ziua de astazi. Uite ce face o eleva de clasa a 12-a pentru o masina de zeci de mii de euro Baga linkul in browser youtube.com/watch?v=9VVt"

Edited by lik2008

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danyx: Desi nu ma pricep deloc, incepusem sa banuiesc treaba cu ip-ul dupa ce m-am uitat de vreo 4 ori la clipul tau si tot 578 de vizualizari arata... Asta e si motivul pentru care am decis sa pun intrebarile alea, sa nu muncesc degeaba. Imi pare rau, dar promit ca de pe toate calculatoarele pe care le prind pana la sfarsitul campaniei va trimit cate un vot.

PS: Multumim pt urari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

este, intr-adevar, extrem de greu sa gasesti o metoda obiectiva de jurizare, care sa nu duca la ceea ce a dus aici. eu, personal, m-am gindit ore intregi la o metoda care sa nu permita trisatul la alegerea cistigatorului si n-am gasit niciuna.

im momentul cind acuzati dealerul volvo de imixtiune in alegere, sau ceva asemanator, propuneti voi o metoda echidistanta si corecta.

de exemplu : sa propuna fiecare concurent care se simte nedreptatit o metoda de jurizare, sa vedeti ce greu e...

nu spun ca dealerul este corect, nici ca este incorect : doar ma pun in locul lor si ma gindesc CUM SA FAC, IN ASA FEL INCIT ,SA NU EXISTE DUBII ASUPRA METODEI DE JURIZARE .....

m-am gindit ,inclusiv, la tragere la sorti tip loto , in prezenta unor reprezentanti independenti, televizata in direct. ( si tot imi da cu zecimala....)

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

O metoda ar fi votarea din alta tara???

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.