andy.ro

Castiga noul Volvo S60!

230 posts in this topic

Cred ca nu avea unde "sa-si puna servetelele" pana la urma .

Bleeoach.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Poate nu sunt eu la curent dar.... am vazut filmulete si cu 14000 de vizualizari....

Eu nu cred ca e greu sa obtii atatea. Mai ales daca au fost printre primii....

Au pus link-ul pe diverse site-uri, bloguri, cluburi, au trimis pe mail, pe facebook si naiba mai stie pe unde, sub diverse denumiri atragatoare internetistului.....

Omul curios a dat click siiiii ups si votul...... si eu am facut asta.... si asa am pierdut votul lui Danyx.....

Am vrut sa vad despre ce e vorba si asta cu f mult timp in urma....

Deci.....

A doua ar fi sa hacuiasca si sa incerce ceva virtual.... banuiesc ca se poate...... Depinde de pozitia din reteaua internet a fiecaruia.

E cam greu sa urmaresti acum internetul si sa faci ceva corect....

Organizatorul a vrut sa faca ceva, poate dragutz doar caaaa..... neavand experienta de it-ist nu s-a gandit la faptul ca romanul e creativ si o sa gaseasca o solutie sa pacaleasca concursul.

Apoi ..... daca privim cealalta partea...... cel mai bun, chiar si pacalici, o sa castige masina....pentru ca a muncit totusi sa gaseasca solutii..... ca nu o face intr-un mod ortodox.... asta e

Cei de la volvo nu mai au ce face..... s-ar face de cacao si ar cadea neseriosi daca ar retrage concursul. Poate doar daca reusesc sa demonstreze ca concurentii fraudeaza... dar e greu si costa.

Pot sa verifice mac-uri sau mai stiu eu ce si sa ii prinda insa daca nu sunt prinse in regulile concursului, iarasi nu au ce face.

Pe viitor pot sa invete si sa isi ia mai multe masuri de siguranta sau sa nu le pese.

Daca ei si-au dorit doar publicitatea.... atunci au reusit iar target-ul lor e atins si nu o sa le pese de ce spunem noi. Vorba lui iulix, in afaceri, dumnezeu e banu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok ..... desi nu vroiam ....cand am vazut 20 si ceva de mii de vizualizari ....s-a ridicat firu ( de pe piept) .....asa ca ...am trimis mail catre toti colegii IT-isti :)

Sa inceapa spamuuuuuuuuuu. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte bine. Vezi ca invatasi... profita si tu de slabiciunile organizarii concursului

Iti doresc toata bafta din lume.

PS: imi cer scuze pentru cuvinetele messegiste din postul anterior. M-am urecheat singur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe viitor pot sa invete si sa isi ia mai multe masuri de siguranta sau sa nu le pese.

(lauda) VOLVO nu are un programator/webmaster asa de talentat ca cel al clubului cu acelasi nume.

8)8)8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

S-a modificat regulamentul, se va lua in considerare numarul de unique views. Intrati pe canalul de youtube pentru mai multe detalii. Mie personal mi se pare mai corect asa. Pe www.unlimitednaughty.ro se va publica saptamanal clasamentul cu primii 15 in ordinea unique views.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jalba Kornfeld Paulina Betty si Volvo S60 , asta esti tu, betty ?

esti pe locul 3 cu 3619 vizualizari unice ?

daca e asa , trebe sa apasi acceleratia la maxim, ca ala de pe locul 1 are 5012 vizualizari unice....

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, eu sunt. De fapt ma cheama Cornfeld. O sa le trimit un e-mail sa modifice daca simt sa sunt pe punctul de a castiga. Nu de alta dar sa nu spuna ca nu suntem aceeasi persoana :D Ar fi tare. Sunt pe 3 acum, dupa numarul total de vizualizari eram pe 5. Apas cat pot, aproape ca iese prin podea :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

ehhh nu este chiar dupa vizualizari unice ....este un fel de raport intre vizualizari si vizualizari unice .

Share this post


Link to post
Share on other sites

3619....5012... vizualizari...unde scrie atatea vizualizari?vad ca bety are vreo 13000...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vizualizarile unice le poate vedea numai owner-ul filmelor :( Am vrut si eu sa le urmaresc zilnic, dar nu pot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AGR350R, cred ca am tremurat amandoi in fata la TNB, daca nu ma insel. Scuze inca o data daca ti s-a parut ca "m-am bagat in fata" si pentru tura lunga, dar traficul a fost de vina.

Din Regulamentul initial era usor de extras pasajul cf caruia "Organizatorul nu poate fi facut responsabil pentru strangerea nr de views". Acum, situatia e data la intors si au venit cu un Act Aditional care mentioneaza ca tb sa fie unici. Intre noi fie vorba, generalizand, despre orice fel de concurs, nu e chiar OK sa schimbi regulile in timpul jocului, nu? De acord cu voi ca Organizatorul, adica agentia de publicitate care s-a ocupat de treaba asta, nu s-a informat in detaliu cand a creat acest mecanism. Totusi, mie unuia, ca om din advertising, mi se pare o idee excelenta, chiar daca nu e noua. Practic, scopul urmarit este sa propage clipurile, dar mai ales Channel-ul (care apropo- are multe alte link-uri catre ad-uri Volvo, si alea-s in engleza) catre cat mai multi unici. Intr-un fel, eu cred ca se asteptau ca unii dintre noi, concurentii, sa isi plateasca singuri promovarea; este Return On Investment-ul acestei campanii, daca vreti :) Sigur, spam-ul, botii, proxy & altele asemenea nu sunt permise si sunt convins ca nici nu e nevoie sa "se prinda" ei, pentru ca oricum te penalizeaza platforma (google/ ytube).

Nu, n-o sa pun link-ul catre clipul meu, nu din primul meu post pe acest forum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Volvo a lansat un super concurs cu un super premiu: un super Volvo S60

Tot ce trebuie sa faci este sa vizualizezi filmuletul urmator si sa incerci sa faci ceva asemanator:

Bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] Tot ce trebuie sa faci este sa vizualizezi filmuletul urmator [...]

Că cineva o fi fraier... să-ţi facă ţie vizualizări...

Totuşi, ce maşină conduci matale, că ai pus la profil că ai Volvo? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Volvo a lansat un super concurs cu un super premiu: un super Volvo S60

Tot ce trebuie sa faci este sa vizualizezi filmuletul urmator si sa incerci sa faci ceva asemanator:

// Clip sters de catre administrator

Bafta

23. Flood. Nu este permisa postarea unui mesaj pe mai multe subiecte de conversatie. Orice comportament de acest gen va fi sanctionat imediat prin suspendare.

iata-l si pe al 2-lea:

nu de altceva, insa vom deveni o "masina" de voturi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca tb banati mai multi , in cazul asta. Irina_f, care si-a pus si ea link... nu inteleg de ce e offtopic sau flood un link catre fix subiectul acestui thread.

Eu sunt inca pe locul 2 in spatele d-rei care deja se bucura de al ei S60 alb. Urmeaza o batalie pe cinste in luna ianuarie :)

....vezi ca trebuie sa scrii corect , altfel ma bag si eu la batalie ;)

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

E normal sa ma bucur de al meu S60 alb din moment ce detin unul. Sper sa-i adaug un fratior rosu mai mic, pe 10 feb ca sa nu se plictiseasca in parcare :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Vezi ca tb banati mai multi , in cazul asta. Irina_f, care si-a pus si ea link... nu inteleg de ce e offtopic sau flood un link catre fix subiectul acestui thread."

kegpr, oare despre ce vorbesti? Mai uita-te o data de doua ori inainte sa faci afirmatii eronate. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spam :lol:

// Clip sters de catre administrator

Ma insel cumva ? Daca da, scuzele mele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul rand nu e filmuletul meu ci al unui coleg de forum, mai precis Brava, si in al doilea rand e postat o singura data.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kegpr

ai cumva emotii ca nu vei fi posesorul unui Volvo s60 noua generatie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emotii? Sigur ca am! :) Cine nu s-ar bucura enorm sa castige o astfel de masina?

In ceea ce priveste participarea, eu sunt Draghici Mihai Florin. Nu cred ca are sens sa dau link-ul, pentru a nu supara moderatorii. Il gasiti oricum acolo, n-am venit sa cersesc view-uri, ci sa tin sub stransa observatie concurenta. Ceva imi spune totusi ca "greii" inca n-au intrat in lupta. Si regulamentul pare destul de permisiv..doar daca au de gand sa-l modifice cu unici din Ro ;)

Later Edit: vedeti ca mai sunt posturi pe acest thread care incalca avertismentul pus ULTERIOR de catre domnul/doamna moderator. Ii las placerea sa le gaseasca singur, in vajnica actiune de curatare a forumului.

Daca motivul este pt a tine sub observatie concurenta ..... e nasol .

Ai timp pana maine sa imi trimiti un email in care sa imi comunici clar , pt ce ai facut acest cont . In caz ca nu .... BAN ;)

Edited by Danyx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca iti pui linkul din dorinta de a ne arata ce ai facut tu si sa te cunoastem, nu se supara nimeni. Daca o faci cu gandul la voturile care le primesti, atunci da, nu ar fi corect.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.