andy.ro

Castiga noul Volvo S60!

230 posts in this topic

Campanie varza. Facuta de neprofesionisti (ca sa nu fiu prea dur). Cred ca s-au gandit mult pana le-a venit ideea sa desfasoare concursul asta gen "cauta premiul in capacul de..." pe Youtube.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde de ce si-au propus : Daca au urmarit sa se vorbeasca despre noul Volvo S60, atunci au reusit. Pana si Marin Cutit sau Sorin Parizer, au aflat despre masina ( mai precis, au aflat despre concurs, caci masina in sine nu-i de ei... "astea e de bosorogi" ).

Daca si-au propus un concurs din care sa castige un adevarat iubitor al marcii si un om creativ, atunci nu cred ca vor reusi.

Eu cred, totusi, ca si-au propus ambele variante, dar pare ca doar prima are sanse de dus la bun sfarsit. Dar nu se stie niciodata ! Eu zic sa asteptam pana la sfarsit si apoi sa tragem concluziile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.unlimitednaughty.ro/resources/default/comunicat_2011_01_11.pdf

La o prima impresie zici "Ete ca fu unul mai dăștept ca Guagal". Treaba ca e ca atunci cand te autentifici pe youtube, userul si parola trec printr-un protocol de trasport criptat(SSL) unde datele nu pot fi interceptate. Chiar daca ar fi interceptate, hackerul ar avea in fata un sir de caractere imposibil de descifrat, criptat prin aceeasi metoda prin care Julian Assange si-a criptat planul de rezerva in caz ca-l mierlesc baietii cu costum.

Singura metoda prin care poti sa furi un cont de youtube e sa-l fraieresti pe proprietar sa tasteze userul si parola in alta parte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce s-a intamplat?:D

Au furat premiul?:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

dry.gif Ma intreb si eu (pt ca sincer nu prea mi se leaga) daca cineva are aceasta capacitate sa hackereasca ditamai contul concursului de ce sa nu fi aranjat in schimb voturile pentru unul sau altul? dry.gif

Asa cel care a facut-o nu s-a ales cu nimic (poate doar cu un dosar penal pe gratis)......

Mie, sincer, prea imi miroase a facatura...adica....daca se suspenda concursul pe termen nelimitat inseamna ca nu mai trebuie dat acum premiul ci (eventual) alta data..si cum oamenii sunt uituci, poate nu va mai tine nimeni minte ce a fost si cum s-a terminat.....nu??? :dontknow:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Organizatorul aduce la cunostinta concurentilor faptul ca in cursul serii de luni, 10 ianuarie 2011, a avut loc un atac informatic asupra contului de YouTube al concursului Fii Unlimited Naughty ( www.youtube.com/s60unlimitednaughty ).

Organizatorul a facut toate demersurile privind recuperarea datelor pierdute catre YouTube si Google si are in curs sesizari catre autoritatile legale care se ocupa de acest tip de fraude.

Asiguram concurentii in privinta eforturilor depuse pentru recuperarea datelor cu cea mai mare acuratete si a adoptarii celor mai corecte solutii si in privinta continuarii concursului. Pana la remedierea situatiei, concursul se suspenda. Inscrierile in concurs continua, urmand ca video-urile sa fie uploadate imediat ce se reia concursul.

Durata campaniei va fi extinsa cu numarul de zile afectate de acest incident.

De asemenea se fac cercetari asupra provenientei atacului.

Ce convenabil! smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Americanii-s de vina. Asteptam dezvaluiri pe Wikileaks despre ce terorist cibernetic a lovit "contul de YouTube al concursului Fii Unlimited Naughty".:lol: Sau o fi de-aia cu "iti dau parola, sparge-mi si mie contul asta de e-mail".

Edited by xydexter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Şi eu care aveam deja mesajul de felicitare pentru Betty, că e proaspătă posesoare de S60 alb...

Share this post


Link to post
Share on other sites

si asa expira premiu..:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu va suparati, propun sa fie schimbat titlul topicului in: Castiga experienta de viata cu noul Volvo S60 ;)

Edited by Raula

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau "Voi votati ca din urna iese cine trebuie". :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andy, l-aţi prins pe nemernic, măcar? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yuhuuuuuuuuuu, de reia jocul...sunt tare cudrios cine va iesii pe podium:D

Oricum ciudata reactie....:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau "Voi votati ca din urna iese cine trebuie". :rolleyes:

Cred ca ar suna mai bine: Voi votati ca din urna nu mai iese nimeni (dar ramanem cu publicitatea) dry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun, acum va rog frumos sa va abtineti de la comentarii deplasate.

Pana la proba contrarie acesta este un concurs legal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este aiurea sa fie luati peste picior. Lasati oamenii sa-si faca treaba si vedem cine o sa castige (sper ca Betty... ciorba de burta).

Daca e ceva dubios, sarim toti pe ei atunci. 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luati peste picior .....acu sa nu-i fie cu suparare lui Heim .....dar totusi e piciorul unei femei ;D..... nu cred sa fie asa aiurea . ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luati peste picior .....acu sa nu-i fie cu suparare lui Heim .....dar totusi e piciorul unei femei ;D..... nu cred sa fie asa aiurea . ;D

:P

Edited by Raula

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Toamna se numara bobocii" zice o vorba româneasca !

Nu va grabiti cu ironiile, ca nu s-a teminat. E usor de stat pe margine si de criticat. Eu am incredere ca va fi corect. Pâna la proba contrarie.

P.S.: nu particip !

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, "e uşor de stat pe margine"... e uşor, că Bucureştiul e centrul Universului, se pare... de ce se desfăşoară doar acolo concursul?

Nu înţeleg de ce Premium Cars nu fac şi ei o chestie de-asta, că sunt giganţi faţă de Primus. Premium are filiale în trei oraşe, pe când Primus doar într-un orăşel prăpădit de care mulţi nici n-au auzit. smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acuma ai zis-o! TEN POINTS! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa cistige betty ca are un "sound" identic cu al motorului .... (rrrrrrrrrrrrrrrrrrr)

:lol::-*::)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.