Brava

Sa facem ceva cu carburantul asta ...

266 posts in this topic

Nu verifica nimeni fiindca au avut grija sa puna niste preturi astronomice la expertize. Chiar daca e asa si sunt prinsi or sa zica ca a gresit soferul de pe cisterna rezervoarele. Singura cale ar fi un test pe dyno in cu benzina de 95 si cu benzina de 98+.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt solidar protestului si nu alimentez de vreo 2 zile si inca vreo 2 de acum incolo(masina mea e trasa pe dreapta-defectiune tehnicalaugh.gif)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu astazi am circulat cu metroul , in caz de nevoie de masina mai am de mers 200 km cu ce mai am prin rezervor . Oricum vreau sa va spun ca este mult mai relaxant cu metroul , citesti un ziar/revista .. ahhh ce viata :lol:

Edited by Brava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu solidarizez.

Sunt cu tramvaiul..... toata saptamana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asemenea ! La cat am in rezervor ( aproape plin ) si avand in vedere ca nu se intrevad drumuri, cred ca nu voi alimenta deloc luna asta. Sa le fie de bine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

tot din interior...

Prostestati degeaba. Vina nu este a benzinariilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, atunci spune-ne tu, tot din interior, ce putem face? Cum crezi tu ca s-ar ajunge la ieftinirea benzinei? In afara de revolta...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, atunci spune-ne tu, tot din interior, ce putem face? Cum crezi tu ca s-ar ajunge la ieftinirea benzinei? In afara de revolta...:)

Mda..ai si tu dreptate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tot din interior...

Prostestati degeaba. Vina nu este a benzinariilor.

Presupunand ca vina nu este a benzinariilor spune-mi unde este greseala in calculul facut de mine la pg 7.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sper ca v-ati tinut de cuvint si nu ati alimentat de la OMV-Petrom. :sleepy2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu unul da. Nu le-am calcat pragul in 2011 si la cat combustibil mai am in rezervoare nu cred ca o voi face luna asta. Ca veni vorba, am trecut aseara pe langa OMV Marasti in Cluj si era pustiu-pustiu, nimeni la pompe. Era ora 8 si ceva...

Sa insemne ca totusi suntem in stare sa ne unim? :ph34r:

Sau era doar o intamplare? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mantuleasa , cum intri cam la 20 de m pe dreapta este un Petrom mic , in fiecare dimineata trec pe langa el si este cam pustiu , in aceasta dimineata coada ca la balamuc :lol: , probabil ca lumea a fugit sa alimenteze de la statiile mai ascunse sa nu-i vada lumea :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ideea e ca protestu daca nu e la nivel mare nu o sa aiba niciun efect ...daca din 5 mil de masini nu alimenteaza 10 mii e fas <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am trecut azi pe langa un Petrom, toate pompele erau ocupate. Ma asteptam sa nu se mobilizeze romanii...tipic. De parca s-ar fi mobilizat vreodata. Asa ca nu va faceti nicio speranta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Romanii se mobilizeaza la zahar, ulei si cizme de cauciuc din pomenile electorale si la Steaua-Dinamo.:blush: La Petrom in Tg-Jiu era azi-dimineata o coada ca pe vremurile bune cand era benzina cu portia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ai dreptate, se mobilizeaza la pomeni :puke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici eu nu am mai bagat de la Omv si Petrom. Am bagat de la Agip si Rompetrol. Motorina de la Rompetrol mi se pare cea mai buna, urmata de cea de la Agip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sper ca v-ati tinut de cuvint si nu ati alimentat de la OMV-Petrom. :sleepy2:

Eu unul nu am alimentat de la nici unul de sambatabiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici familia mea nu a mai alimentat. Va urez mult succes !!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orice a-ti spune,acest protest a fost fix pix.

Am langa mine un OMV,care a fost tot timpul la fel de plin,asa ca.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahh, omul trebuie musai sa mearga la RAR sa-si treaca masina ca fiind hibrida. Mai nasol cand moare hibridul, trebuie sa mearga la un atelier autorizat sa-i inhame altul si pe urma la RAR din nou pentru inscrierea in CIV :lol:

Sa terminat protestul? Pot alimenta din nou? Ninge tare frumos si ma cam mananca talpile ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do not fulfill your car :lol:

Pe la Bucuresti s-a cam inorat ... acum sa vedem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

saptamana trecuta am vorbit cu un prieten sofer pe camion sa vaad cat ii dincolo benzina

daca ii un pic mai scump ca la noi la ei ;ii dau 2 canistre sa-mi aduca benzina din germania (sper ca acolo ce platesc ala primesc ;la noi cred ca benzina de 95 ii de 90 de fapt)daca pot ingras mai bine statul german:lol: :lol: :lol:

el oricum face germania de3-4 ori pe luna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now