SEBASTIAN_RACINGCODE

RACINGCODE softuri de inalta performanta VOLVO

333 posts in this topic

Fost azi cu Smart-u'.

50HP si 120Nm la volanta, 42HP la roata. Bun, avand in vedere ca stock masinuta are 40HP si 100Nm. E un plus de 30%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fost azi cu Smart-u'.

50HP si 120Nm la volanta, 42HP la roata. Bun, avand in vedere ca stock masinuta are 40HP si 100Nm. E un plus de 30%.

Ohooo... sa inteleg ca ai pus motorasul de la stergatoare de la S, pe Smart, de ai scos atatia cai? :hello2: :hello2: :hello:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moare lumea de invidie dom'le... MOARE ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim pentru vizita!

Din pacate nu am poze cu el pe campul de lupta! Oricum a iesit invingatoare si demna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa trimit cum am promis, da-mi te rog adresa de mail pe PM :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si rezultatul

Samsung Galaxy S on JellyBean

post-3-1387055590441_thumb.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off topic, la urmatoarea abatere nu mai vorbesc cu tine 1 saptamana pe mess

Sent from my iPad using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ai jignit pe nimeni. Probabil ca majoritatea nu vor sa vada concret, pe hartie ce au sub capota... astfel evita o cadere nervoasa in prag de Sarbatori. :evil5:

Daca o evaluare corecta a puterii motorului poate genera o cadere nervoasa a proprietarului, e nasol. Ce conteaza puterea motorului ?

Spre fericirea tuturor, nu se fac teste de pilotaj. Poti fi un neavenit cu un gtr, cu un 911 rs, cu o dacie. Si invers.

Cei mai buni sint cei care pot cu putin. Cu mult pot toti !

Sa vedem cine poate cu o amarita de dacie 1300. Daca puteti cu asta n-aveti nevoie de dyno. Dyno va juta sa va pacaliti frumos.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te ajuta enorm dyno.

In primul rand sti exact realitatea si unde te situezi si mereu ai un reper real dupa care te poti orienta cand masina ar putea sa nu mai traga cum tragea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am pus o intrebare mai inainte si am fost tratat cu 0 raspuns...n fine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana cand e oferta asta? 19 cumva? Daca vin cu rotile de vara (janta+pneu) in portbagaj le pot monta acolo pentru test? Ca banuiesc ca au o influenta destul de mare in trasarea curbelor daca sunt diferite de cele de iarna...Jantele care le am pt iarna au alte dimensiuni si sunt mai usoare.

Imi cer scuze!

Pur si simplu nu am observat acest post la momentul respectiv..

Da este corect pana in data de 19.

Poti sa vi cu orice roti vrei dar sa sti ca puterea la motor este aceeasi indiferent ca sunt de vara sau de iarna, mai usoare sau mai grele. Diferenta apare doar de putere la roata insa puterea la motor este aceeasi poti sa ii pui roti de tico sau roti de tir.

Acest tip de dyno masoara pierderile nu sunt introduse aleatoriu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Surioarele suedeze incredibil de exacte , aproape de necrezut dupa atatia ani ...

Cea de 200HP avea aproape 600000Km parcursi si a pierdut 4 cai, sau da acum cu 4 mai putin si masina arata excelent...

De data asta nu a venit nici un Volvo dar speram ca data viitoare sa vina mai multe sau daca se strang cateva facem o zi speciala pentru Volvo.

post-349-0-48272900-1387482424_thumb.jpg

post-349-0-67284700-1387482431_thumb.jpg

post-349-0-35910700-1387482445_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Craciun Fericit!!!

post-349-0-55885100-1387912249_thumb.jpg

Edited by SEBASTIAN_RACINGCODE
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim, si tie la fel iti dorim !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Craciun fericit, echipa RacingCode !! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Craciun Fericit si voua !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZIua de 20.01.2014 este plina din punct de vedere al programarilor.

Asa, si ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Aseara la intalnire a aparut indiscutie si firma ta. Intrebarea mea/noastra este: daca vin/venim pentru soft la tine si dupa ce il incarci nu consider ca e ce imi doresc (revin la softul de fabrica) mai trebuie sa te platesc si daca da cat?

Merci

iPad using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa, si ?

In perioada de promotie programarile din acea zi erau deja inchise, erau programate masinile deja pentru toata ziua.

In contiunuare pana luni inclusiv promotia continua.

Sambata este o zi plina din punct de vedere a programarilor find posibilitati de programare in restul zilelor.

Duminica este inchis.

Salut,

Aseara la intalnire a aparut indiscutie si firma ta. Intrebarea mea/noastra este: daca vin/venim pentru soft la tine si dupa ce il incarci nu consider ca e ce imi doresc (revin la softul de fabrica) mai trebuie sa te platesc si daca da cat?

Merci

iPad using Tapatalk

Imi pare rau ca nu am reusit sa vad mesajele voastre mai din timp, raspunsul ar fi venit imediat.

Pe mine nu ma platesti, platesti firmei operatia care se presteaza.

Operatia de repunere a softului stock este taxata in mod uzual cu 50Euro. Revenirea se face utilizand softul care a fost initial pe masina, noi salvam si pastram toate softurile, iar daca cineva are nevoie de un soft stock il putem accesa dintr-o baza de date internationala la care suntem afiliati.

Pentru a evita discutiile in contradictoriu si a evita factorul uman, subiectiv, ne-am dotat firma cu scule performante.

Noi stim sa ne facem treaba foarte bine si nu lasam noi sa plece masini care nu ne plac noua, chiar daca este o afacere a plecat din pasiune si ne respectam meseria.

Noi recomandam utilizarea dynoului care vorbeste de la sine, dar nu putem obliga pe nimeni sa plateasca in plus, daca nu vrea. Iar ca sa fim cinstiti pana la cap, dyno nu este necesar la orice modificare, sunt masini la care nu se impune, iar unde se impune noi anuntam asta in mod expres.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merci, deci 50€ manopera...cat timp am sa testez softul vostru? ( am fost la voi pt dyno anul trecut)

Dyno nu ma intereseaza, ma intereseaza cum ma simt eu in c30 nu ce este pe hartie

iPad using Tapatalk

Edited by VictorGheorghe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretul modificarii variaza in functie de model si nivelul de modificari pe care motorul le are. Acum asa cum am spus, preturile sunt sub cele afisate pe site in lista de preturi pana in data de 28.01.14, cand se incehie promotia.

Testarea dyno este optionala in cazul multor modele.

Pentru modele care nu necesita sau nu se opteaza pentru testare dyno noi efectuam un test pe strada, aplicand o procedura de "invatare a softului" si teste de mers. Daca sunt ajustari impuse de sicope de functionare datorate softului acestea se rezolva, iar daca persista se incarca softul pe care masina il avea anterior interventiei si nu se percepe nici un ban. Daca disfunctiile persista si nu sunt din vina softului se percepe jumate din pretul stabilit, incacandu-se softul stoc dupa remedierea mecanica urmand sa incarcam din nou softul modificat si sa reluam testarea.

Masinile nu pleca de la sediul nostru resoftate fara sa se plateasca. Este o modalitate de lucru anuntata, acceptata sau nu si pana la urma este normal sa fim platiti pentru munca prestata. In plus este si o masura de protectie intelectuala.

Manopera de revenire la softul stock sau initial costa 50Euro, cu exceptia celor antituning la care manopera este ceva mai scumpa.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles, multumesc pentru clarificari

iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now