Guest

Intrunirea Nationala 2009

Cand IE mai bine , si unde?   32 votes

  1. 1. Cand IE mai bine , si unde?

    • Vatra Dornei 04-06 Septembrie
      10
    • Vatra Dornei 28-30 August
      7
    • Calimanesti-Caciulata 04-06 Septembrie
      6
    • Calimanesti-Caciulata 28-30 August
      9

Please sign in or register to vote in this poll.

752 posts in this topic

Am votat 28-30 august Calimanesti -Caciulata. Din punctul meu personal de vedere unde anume ne vedem conteaza mai putin, cel mai important este intervalul 28-30 august pentru ca intre 4 si 6 sept imi este cu neputinta sa ajung. Nu inseamna ca nu mi-ar place sa vad Vatra Dornei, dar daca drumul este o problema pentru unii dintre noi dragi mie,atunci traiasca Caciulata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

    La fel si aici, 28-30 August, din acelasi motiv. Tin neaparat sa POATA ajunge unele persoane care fac eforturi reale sa fie alaturi de noi, si care sunt cat se poate de constanti si consecventi atat aici pe forum cat si in viata reala in sensul intrajutorarii reciproce. Toata stima pentru ei !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am votat asa cum s-a stabilit la inceput.DAR, daca se va hotara alta locatie , asta e  ::). Mie Caciulata mi se pare searbada...sincer.

Se pare ca si acum distanta e o mare problema.@danyx, cauta o solutie de mijloc, hai sa vedem in centrul tarii (cu aproximatie) ce locatii se gasesc.

Oricum, sunt convins ca oriunde ai pune intalnirea, numarul celor care confirma nu va creste semnificativ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca e sa ne luam dupa distanta, intotdeauna vom face intilnirile in centrul tarii.

aceleasi discutii vor apare mereu. votul dezavantajeaza minoritatea, care poate fi nemultumita.

o solutie ar fi sa apara la pool si optiunea oricare locatie si oricare data din cele mentionate.

eu, de exemplu, azi nu stiu daca sint liber in perioada aceea, insa , daca sint, vin in orice locatie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Numele meu, este Lupsa Nicolae, sunt din Deva si as dori sa particip si eu la aceasta intalnire,asa ca va rog sa imi explicati e tre facut!Sunt nou pe forum si probabil mai greu de cap!

  Va multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

      Am inteles ca trebuie un avans si m-ar interesa daca pot sa il fac in data de 01.06.2009.

      Merci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit si multi km. linistiti cu masinuta ta.

Pasii sunt urmatorii:

1. Iti completezi complet profilul;

2. Postezi la "Hai sa ne cunoastem" pt. a stii cu cine discutam;

3. Citesti tot topicul acesta de la inceput, complet si vei gasi toate informatiile necesare.

Cu placere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si, da !

se poate sa vii, te asteptam !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu m-am implicat pana acum, datorita timpului liber de care dispun, nu am avut posibilitatea sa zic ca in mod cert am sa vin. Am incercat din rasputeri ca in perioada 4-6 Septembrie sa fiu in concediu, in mare parte se pare ca am reusit, dar nu este nimic batut in cuie.

Pai bine mai baieti, acum o dam la intors?? ;D . Dupa ce am incercat sa trag niste sfori, ca in perioada aia sa fiu liber si am frecat menta unor sefuleti sa iau concediu atunci si m-am bagat peste perioada de concediu a altor colegi, credeti ca am sa mai reusesc sa shimb iarasi perioada??  ;D.

Nu vreau sa se simta nimeni nicicum, am scris cele de mai sus in spirit de gluma (sa nu se simta nimeni lezat) dar mie chiar imi pare rau de situatie si de oamenii pe care i-am incurcat la scarbici si care in principiu au acceptat sa imi faca pe plac.

EEEE.... :'( asta este. Daca am sa fiu liber in perioada ce se va vota, am sa vin cu siguranta indiferent daca este Vatra Dornei, Caciulata sau orice alta localitate.

Sa ne ajute Dzeu sa ne rezolvam problemele, sa fim cati mai multi si sa ne simtim cat mai bine.

Asta este viata si cu Cristi si fara Cristi, Florin sau orice alta persoana, intrunirea se va tine si in mod cert va fi in spiritul VOLVO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai sa nu disperam, intalnirea va avea loc, acum @danyx va cauta cele mai bune locatii, va face "inventarul" celor inscrisi, si va stabili unde, cand si cat.

Poate era mai bine sa stabilim o data anuala fixa ...asa toata lumea va sti cand sa-si ia libere.Dar pentru asta se poate face topic separat, cu vot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok ...deci dupa cum se vede din rezultatul voturilor a ramas Vatra Dornei perioada 04-06 Septembrie .

Dupa cum am spus am prelungit perioada avansului cu 1 saptamana .

Sa ne revedem cu bine aia care om fi ,repetam experienta de anul trecut .....sper sa ne simtim la fel de bine .

Share this post


Link to post
Share on other sites

In sfarsit s-a terminat si votarea - ca aveam emotii.

Deci din 32 de participanti, apelind la o bruma de matematica - vor fi la Vatra Dornei... 8 persoane.  :D

Sper sa va duceti toti si sa fiti inca o data mai multi decit anul trecut !!! Si sa cintati, sa se auda pina aici : In seara asta mare, Cu totii vom cinta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

In sfarsit s-a terminat si votarea - ca aveam emotii.

Deci din 32 de participanti, apelind la o bruma de matematica - vor fi la Vatra Dornei... 8 persoane.  :D

Sper sa va duceti toti si sa fiti inca o data mai multi decit anul trecut !!! Si sa cintati, sa se auda pina aici : In seara asta mare, Cu totii vom cinta !

hai sa nu exageram,sa fim ironici acum,sa votat,ca asa ie cu democratia asta.

oricum,vatra dornei este mai aproape decat slovenia :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

...mdea ...imi pare rau ca sunt multi care se dau in laturi de la aceasta intalnire.....poate la anul ne scutim de  efort , atat financiar cat si organizatoric si facem o inrtunire online ....pe chat , asa cum s-a mai vrut o data , ori poate pe mess ; nu mai dam avans ne luam web cam-uri ...si gata ...fiecare e la el acasa ...nu mai trebuie sa faca nici un drum .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu, care nu pot veni in Septembrie vin cu o propunere:

Intilnirea anuala sa aiba loc weekendul viitor la ...??? nu conteaza.

Facem pariu ca vin mult mai multi decat in Septembrie??? ;)

Din experienta, cu cit se lalaie mai mult un lucru, cu atat se duce pe apa sambetei. Trebuie ceva de genul: in fiecare an, al 25-lea weekend este intilnirea. Toata lumea va sti, se va educa astfel incat in data respectiva sa fie prezent. Oricum e doar o noapte  :P Toti au probleme; suciti, sotia, copilu', banii, masina, etc motive se gasesc tot timpul, dar face parte din latura umana asa ca sa nu ne suparam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa propus ca intalnirea nationala sa fie in aceiasi zi cu ZIUA volvo-club (in acest fel nu mai erau discutii cu privire la data) ......ia da un search sa vezi ce s-a hotarat . NIMIC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mdeah , trist  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu va fie cu suparare ....dar observ un dezinteres TOTAL in ceea ce priveste aceasta intrunire .... atat ca si numar de participanti cat si ca (virgula) comentarii pe acest subiect.

In aceasta noua "lumina" spuneti-mi ...mai are rost sa imi pierd timpul ?....nu de alta dar cred ca as putea sa il folosesc mai intelept cu (virgula) copilasii mei si nu sa organizez o intalnire de "8 persoane" dupa cum bine a zis matrixxx.

Imi pare rau sa vad o asa slaba participare , mai ales ca pe alte topicuri se da "impresia" de iubitori ai acestei marci .....de volvo for life..... .Din discutiile personale purtate cu Alex(Midnight) , nici el nu prea este doritor sa ia parte la aceasta intalnire (scuze alex ca am "sifonat") , nemultumit de faptul ca multi useri mai cu vechime nu vor fi rezenti.

Nici eu nu sunt multumiti de absenta lor ...dar asta nu ma impiedica sa particip ....parca dorinta era sa NE cunoastem cu mai multi colegi, indiferent daca suntem noi sau vechi ...altfel am putea sa ane rezumam doar la topicul "hai sa ne cunoastem".

Sunt foarte dezamagit....desi am vrut sa organizez totul ca la carte , sa fie timp destul in care tot omul sa poata plati atat avansul cat si restul de bani , ....sa iasa ceva frumos si nu organizat pe ultima suta de metrii in care sa se strecoare erori de organizare. Imi pare rau ca m-am bagat....mi-a parut rau si anul trecut dar mi-am promis ca anul asta o voi face mai bine .....nu am cu cine ...si promit sa nu mai particp la nici o alta intrunire decat cu prezenta .

Multa bafta tuturor si ...laudati-va in continuare cu cat de uniti si diferiti suntem "noi".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam trist dar adevarat ce spui. Oricum e o diferenta intre noi si aia cu bemeweu.... cred sau sper. Cred ca o intilnire ad hoc ( cu o saptamana inainte) la un moment dat ar fi mai nimerita si mai de succes decat MAREA (mica) NATIONALA. Cine vrea sa vina - vine. Cine poate bine, numai sa nu fie 2 masini ca ride lumea. Think about!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu conteaza citi venim acolo.

2 masini daca vin, merita sa facem o intrunire, chiar daca se cheama o intrunire nationala.

nu numarul conteaza. conteaza ca vrem s-o facem. unii pot altii nu pot, asta e.

nu numarul de postari in forum conteaza, ci dragostea fata de volvo.

@danyx - io sint de partea ta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu chiar nu pricep un lucru ???

cand am stat de vorba la magura,toata lumea care a fost prezenta, a fost de acord cu locatia propusa de Danyx,si anume vatra dornei.,si chiar si dupa intalnire,toata euforia care a fost ,cu liste foarte lungi de posibili participanti,acum totul sa stins,si chiar nu inteleg de ce conteaza ca sunt 200,sau 500 km ???,pt ca lasand laoparte intalnirea membrilor acestui forum,este o ocazie de relaxare,o iesire din cotidian,si de ce nu ,placerea de a conduce aceste masini minunate pe care le avem,chiar nu pricep ???

domnul Danix,eu cu siguranta o sa vin,doar o prob. cu adev. grava m-ar putea opri,si chiar de ar fi fost la calimanesti,(nu imi place deloc acolo,nu mi se pare nimic interesant,)pana la urma tot as fi  venit.distanta nu mi se pare un motiv ,cel putin pt. mine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draga danyx, nu te da batut - ce daca vor fi mai putini participanti ca data trecuta ?  E acelasi spirit care anima aceasta intilnire. De unde ideea ca daca nu vin "unii vechi" participanti nu mai e frumos ?! Important e sa se tina NATIONALA indiferent de citi vin, ce-i asta, trebuie indeplinit un nr. minim de persoane ca sa se tina ? Intr-un an mai multi, in alt an mai putini, asa e viata. S-au intimplat sa nu vina mese intregi la nunti (ca sa dau un exemplu din bransa mea)- si ce, nu s-a mai tinut nunta ? Poate chiar a iesit mai bine uneori...

Deci, eu zic sa vezi partea plina a paharului :

- e un pas inainte fata de anul trecut, s-a inteles ca trebuie sa se plateasca avansul - nu vor mai fi surprize (camere neocupate, participanti ce promit ca vin dar..."uita", etc)

- cei care vor dori si vor putea pe ultima suta de metri sa vina, vor gasi Singuri modalitati de a se caza si a sta impreuna cu ceilalti.

Totul e foarte clar si simplu, dupa cum vad eu lucrurile. Fiti bucurosi cei care puteti sa fiti acolo, nu va duceti acolo tristi ca sinteti (poate) putini. Fiti fericiti, voi sinteti NATIONALA de acest an. Nu e un concurs de participare - e un weekend care e menit sa va umple inimile de bucurie ca aveti un VOLVO !!!

Gata cu vaicareala. Sper. 

:3some:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danyx vei vedea atunci ca o sa vina mult mai multi decat cei care au platit avansul...Sunt multi utilizatori ai acestui forum care inca nu stiu daca isi pot lua liber de la munca sau daca vor putea fi prezenti acolo.Si eu chiar daca nu am platit avansul , in proportie de 90% voi fi acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.