Guest

Intrunirea Nationala 2010

887 posts in this topic

Deci iar ne ploua in buna traditie Volvo-Club :)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa ne ploua doar daca ne gindim noi neincetat la asta - NOI vom face sa se intimple cu adevarat, sa ploua. (ca o paranteza la..."un bob de credinta sa ai si misti muntii din loc").

Asa ca, incepeti  sa va bucurati in minte de pe-acum si totul va fi bine.

Welcome into the Real World 8)

Matrixxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totusi, unde se vede ca ploua? Eu vad doar soare si nor pe 3,4,5 sept....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vineri, minima de 2 grade?  :slap:

...Care veniti cu diesel, cautati motorina de iarna.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai vine cineva de joi?

Eu voi pleca pe la 9 din bucuresti,si probabil voi fi acolo pe la 13-14.

Domnu Danix,sa hotarat ceva cu programul?Se face ceva organizat,adica sa mergem la salina sau la pestera cu totii ,sau ma duc eu singur pana vine toata lumea?

Share this post


Link to post
Share on other sites

N'auzi bre ca ei  vor sa adune gunoiu' ?  ;D......stiu ...suna a gluma , da' nu e  :-X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am participat la nici o astfel de intrunire dar cred ca ar fi bine sa alegeti un loc:

  -care sa poata face fata din punct de vedere logistic ( cazare, papa, parcari, cai de acces decente, etc)

  -care sa fie intr-o zona unde mai ai si alte posibilitati de petrecere a timpului (nu toate nevestele au chef de volvo)

  -preturile practicate in zona sa fie de Romania (adica de posesori de Dacia)

  -serviciile sa fie de U.E. (adica NU de posesori de Dacia)

  -data sa fie FIXA (sa zicem ultima sambata din august, si datorita constantei va intra in traditie, folclor, se stie, etc)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am participat la nici o astfel de intrunire dar cred ca ar fi bine sa alegeti un loc:

  -care sa poata face fata din punct de vedere logistic ( cazare, papa, parcari, cai de acces decente, etc)

  -care sa fie intr-o zona unde mai ai si alte posibilitati de petrecere a timpului (nu toate nevestele au chef de volvo)

  -preturile practicate in zona sa fie de Romania (adica de posesori de Dacia)

  -serviciile sa fie de U.E. (adica NU de posesori de Dacia)

  -data sa fie FIXA (sa zicem ultima sambata din august, si datorita constantei va intra in traditie, folclor, se stie, etc)

Pai noi ce tot crosetam aici de anul trecut ?  :D

Tocmai asta s-a facut.

Locatie: Izvorul Muresului

Data: 3 - 5 sept ( primul weekend din sept )

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Domnu Danix,sa hotarat ceva cu programul?Se face ceva organizat,adica sa mergem la salina sau la pestera cu totii ,sau ma duc eu singur pana vine toata lumea?"

Claudiu, vom merge la Salina, in grup. Cine vrea bineinteles. Eu unul merg, asa ca asteapta-ma si pe mine....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai cred ca suntem mai multi care vrem sa mergem la salina,asa ca nu vad de ce nu am putea organiza grupul la fata locului ;D si sa nu fim pe ''bisericute'' 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,am inteles cu salina,mergem cu totii ,foarte frumos (stiti ca este la vreo 50 km),si ar mai fi pestera Sugau,cu aia cum facem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde de starea drumului pana la salina si pana la pestera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@claudiu si toti restul . Am propus ca in aceiasi zi de sambata sa vizitam si salina si pestera , cu o pauza de servire a pranzului . Acum , ordinea o hotarati voi , dar cred ca depinde si de programul de vizita in amblele locatii . E posibil ca ce-a de a 2-a locatie sa fie inchisa la ore de amiaza ....nu stiu ....vedem acolo , dar eu zic sa ramana stabilit ca sambata sa mergem sa vedem salina si pestera . ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Speram sa pot sa vin la nationala mr. danyx dar plec in 4 in concediu spre croatia...so next year maybe.  Imi pare rau... chiar asteptam sa merg si eu!!!1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Observ ca va sta gandul numai la vizitat gauri si tot felul de intunericimi...mai umede sau mai sarate la gust...! :tongue3:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Observ ca va sta gandul numai la vizitat gauri si tot felul de intunericimi...mai umede sau mai sarate la gust...! :tongue3:

Putem merge si la lacul ROSU,daca tii neaparat :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va rog sa cititi cu atentie ultimele postari de pe acest link

http://www.volvo-club.ro/forum/index.php/topic,8784.165.html

Multumesc

Cu cea mai mare seriozitate,eu o sa zic pas >:(.

Dupa ce m-am copt,si am facut sauna non stop la munca,in cuptorul de vopsit,am si eu 4 zile libere,sa ma aerisesc ,si tu vrei sa ma apuc sa strang gunoiul dupa niste nesimtiti ???

Imi pare cu regret ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah, cu aceasta decizie o sa superi pe multi (in special pe cei care au ramas acasa - din cei 99 de votanti din mouse ai Nationalei dar...nu mai pot ajunge acum decit 20-25)  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este absolut nicio suparare. Chiar multumesc pentru raspunsul sincer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Detalii despre Pestera Sugau:

Cai de acces - Drumul spre acest punct turistic sa face prin soseaua europeana ce trece prin Miercurea Ciuc - Gheorgheni. Dupa comuna Voslobeni, si inainte de satul Valea Strimba intram pe un drum forestier pe partea drepata si dupa aproximativ 5km ne indreptam spre stanga dealungul paraului Borzoka. Dupa 500m urcam in dreapta pe un plan inclinat circa 300m linga albia paraului Sugau, si ajungem la resurgenta pesterii, unde intilnim si refugiul Sugau.

Conditii climatice si biologice - Atmosfera pesterii contine dioxid de carbon intr-o concentratie mai mare decit cea normala, umiditatea este de 90%, temperatura medie este intre 7-9 grade C.

Conditii de vizitare - pestera este inchisa, vizitarea se face cu ghizi in limita traseului turistic; tura se face cu lanterne si lampi de acetilena; temperatura fiind de 7-9 gradeC necesita echipament de drumetie, unde imbracamintea si pantofii se pot murdari de noroi; lungimea traseului turistic este de 150m, durata vizitei de 35-40 minute. Nu este recomandat persoanelor cu probleme locomotorii.

Programul vizitei - in sezonul de vara intre iunie-septembrie este deschis si in zilele lucratoare intre orele 10-17, samabata si duminica 10-18. In afara sezonului de vara este nevoie de anunt prealabil. In cazul grupurilor de turisti mai mari, sau grupe de elevi este preferabil anuntul prealabil si in sezonul estival. Vă trebuie ÅŸi bilet pentru o astfel de aventură. Costă 10 lei de persoană să te însoÅ£ească ghizii, pentru adulÅ£i, iar pentru copii, 8 lei. Iar dacă vreÅ£i să campaÅ£i în zona peÅŸterii, vă costă 6 lei.

Avand in vedere acestea, incercati sa va aduceti echipamentul adecvat. Voi reveni si cu detalii despre traseul rutier.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.