Andu G

Intrebari generale!

992 posts in this topic

Unde? Ai vreun link? Site? Numar de telefon?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merg vopsite cum vopsesti orice caroserie?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!Acelasi model l-am avut si eu,ulterior au ajuns la @blizzard.El le-a vopsit argintii si au iesit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Foarte misto. Intrebarea este...cum ai procedat? Trimit cate o roata pe rand? Ar iesi diferente de culoare probabil. Imi trebuie un elevator ptr 4 zile probabil cat sunt jantele la vopsit. Asta in cazul in care le-as vopsi pe toate. Banuiesc ca refacuta janta respectiva nu prea mai merge. Sa fie cum era noua. Daca le vopsesc pe toate le-as face gri antracit.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nionut76

Share this post


Link to post
Share on other sites
Salut, si-a revopsit careva jantele? Erau niste posturi despre reparatii/ resconditionari jante si nu le mai gasesc. Am probleme cu o janta care observ eu ca se exfoliaza din ce in ce mai mult. Greseala mare a fost ca am mers si iarna cu jantele de aliaj si cred eu ca zapada, temperaturile, nisipul, sarea si ce se mai da pe carosabil au cam afectat jantele. Daca stie careva unde se pot reconditiona la modul profesionist( nu doar un chituit si vopsit) va rog sa-mi lasati linkul respectiv. Multumesc 559ed4b014b40132f69172aa7512c047.jpg81f139ce823a2ab1103f499341a62b17.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Salut Ionut,

Am vopsit-indreptat-reparat un set de 17" aici

http://www.topwheelsauto.ro/index.php/contact

Au iesit super bine din toate punctele de vedere.

Cand le-am vopsit eu aveau o promotie si m-a costat 380lei vopsitul electrostatic, 100lei indreptatul a trei jante.

Lacul costa 50lei pe set dar mi-au placut mai mult cum arata fara lac, au un aspect mat.

Am mai platit 150lei sablatul cu alice metalice. (le-am sablat in alta parte)

Bonus; montat anvelope vara si valvele metalice.

Cand spal masina iti pun cateva poze pe pm before-after.

PS: intr-o roata a intrat un nene cand a vrut sa parcheze lateral si s-a tinut bine vopseaua pe janta, parca mai bine decat vopseaua de pe jantele de 16".

Se vede doar o zgarietura fina.

Sent from my Nokia 3310i using Tapatalk

LE: merg facute OE dar costa dublu.

In weekend trec la rotile de iarna, iti dau rotile mele de vara daca vrei pentru o saptamana pana sunt gata ale tale.

Edited by Dinoco
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, multumesc mult. O sa iau legatura cu cei de la topwheels. In legatura cu jantele, ma ajuti foarte mult dar nu stiu cum sa fac sa le iau. Eu abia pe 8 vin in Bucuresti la intalnirea cu colegii posesori de c30-uri. Deci ar fi atunci o posibilitate.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Unde? Ai vreun link? Site? Numar de telefon?

Sent from my iPhone using TapatalkMerg vopsite cum vopsesti orice caroserie?

Sent from my iPhone using Tapatalk

0722 340 642 este numarul de telefon, se numesc SRZ Powdercoating ( au profil si pe FB, iar daca cauti gasesti mai multe poze, chiar si ale mele) .... cam asa au iesit ale mele

post-3416-14139924590415_thumb.jpg

post-3416-14139924924861_thumb.jpg

Sent from my iPad

Edited by VictorGheorghe
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare tuturor... va mai intreb si eu ceva daca ma puteti ajuta. Eu am sistem hp pe masina si se aude super. Problema e ca, daca dau mai tare imi vibreaza chestia de plastic de sub oglinda adica aia care are si semnul cu centura nepusa. Ma gandeam sa o lipesc si gata..... dar daca trebuie sa umblu dupa asta pe acolo? Daca este de umblat la ceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

0722 340 642 este numarul de telefon, se numesc SRZ Powdercoating ( au profil si pe FB, iar daca cauti gasesti mai multe poze, chiar si ale mele) .... cam asa au iesit ale mele

post-3416-14139924590415_thumb.jpg

post-3416-14139924924861_thumb.jpg

Sent from my iPad

Multumesc Victor, am luat deja legatura cu ei. Preturile sunt ok.

550 lei / set 17" sablat + reconditionat + powdercoating. Daca culoarea aleasa permite putem adauga un strat de lac electrostatic aditional care costa + 50 lei / set.

Culorile le poti alege din albumele noastre:

https://www.facebook.com/SRZPowdercoatingCustoms/photos_albums

Am trimis inainte sa primesc raspuns de la Srz mai si catre Topwheelsauto.

Pretul in pagina lor este dat 500 lei indiferent de dimensiunea rotii dar cand deschlizi pagina preturi au pret pentru 17( 600 lei). La care se adauga lacul daca este cazul si costa 50 lei/ set.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare tuturor... va mai intreb si eu ceva daca ma puteti ajuta. Eu am sistem hp pe masina si se aude super. Problema e ca, daca dau mai tare imi vibreaza chestia de plastic de sub oglinda adica aia care are si semnul cu centura nepusa. Ma gandeam sa o lipesc si gata..... dar daca trebuie sa umblu dupa asta pe acolo? Daca este de umblat la ceva

am facut un topic pe diy despre o chestie care vibreaza pe acolo .. daca nu ai desfacut niciodata cred ca deacolo iti vine problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

M.am uitat pe diy nu am gasit nimic.... fetele d usi panou central retrovizoare dar nimic despre afurisitul ala de plastic. Creca il dau jos si.i dau foc asa rezolv :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

M.am uitat pe diy nu am gasit nimic.... fetele d usi panou central retrovizoare dar nimic despre afurisitul ala de plastic. Creca il dau jos si.i dau foc asa rezolv :rolleyes:

Dar daca incerci sa il lipesti cu o banda dublu adeziva pe interior?poate asa nu mai vibreaza si pe viitor daca ai probleme cred ca se va desface usor,succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si dupaia sa faci un diy cu litere mari ! Tu te referi la capacul senzorului de ploaie ?

Eu ma refeream la cel cu luminile ambiantale (poate imi amintesc gresit dar acolo apare semnul cu centura )

Sper despre asta sa fie vorba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unde pot gasi ce model de v70 am? Ma refer la momentum ,premium etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deschizi usa dreapta spate si ar trebui pe eticheta sa scrie. Daca nu, doar la reprezentanta sa intrebi nivelul de echipare.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo ai dreptate este si senzorul ala d ploaie acolo.... exact de capacul ala ziceam. L.am desfacut ieri si am vazut d c vibreaza. Are piciorusele la mijloc rupte

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dai cu banda adeziva neagra pe el :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deschizi usa dreapta spate si ar trebui pe eticheta sa scrie. Daca nu, doar la reprezentanta sa intrebi nivelul de echipare.

M-am uitat si nu scrie nimic decat controlul airbag-urilor sau cand trebuie controlate. Pe caroserie usa dreapta spate scria "SIPS" da nu stiu ce-i aia. Mersi oricum intreb candva expertii de la volvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

SIPS=Airbagurile din scaune

Edited by paunionutz
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

SIPS - Side Impact Protection System (daca nu ma insel) = airbag-uri laterale :)

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si de unde crezi ca ies, din portiere ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cortina . In scaune nu sunt din cate stiu eu la acel model . Sips se refera si la intarituri laterale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cortina este "inscriptionata" sus pe stalpi cu semnul "IC", iar v70 are airbauri in scaune

Edited by paunionutz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Airbag uri in scaune exista din 95 la Volvo.

Cat despre SIPS youtube it. Sunt 2 chestii SIPS + SIPS bag.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SIPS se refera la structura caroseriei care e gandita sa se "plieze" intr-un anumit fel la impact lateral si sa disipe cat mai mult din energia impactului.

SIPS Bags se refera la airbagurile laterale din scaune.

SIPS a fost introdus in 1991 cu 850.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aici e o explicatie despre SIPS - video

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now