tommytza

Schimbare odometru

79 posts in this topic

salut!

functioneaza rotita?

daca da, vreau si eu o bucata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rotita se duce din cauza caldurii din bord ... nu este un material de calitate si de aici problema .

Eu am schimbat-o acum 6 luni si cu ocazia asta i-am dat si kilometrajul inainte .

Pentru cei ce au mufa obd 1 se pot afla km reali ai masinii .. problema este ca nu gasesc acum procedura :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand gasesti procedura sa ma anunti si pe mine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

funkydj85, functioneaza perfect. O sa vorbesc cu omul. As prefera, daca mai sunt doritori, sa-mi spuna acum ca sa nu-l deranjez de mai multe ori, e destul de ocupat, iar rotita trebuie prelucrata pe doua masini.

obd 1 e varianta cu conectorii sub capota?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact cea cu conectoriii de sub capota . Pinul A7 este pentru ceasuri ........ testul 5 sau 6 era pentru citit/ introdus km .

Gata , am gasit !!

Citire km reali 850.doc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari pentru ca ai gasit un mod alternativ de a procura / produce chiar rotita din bord. Pe de alta parte pretul ii acelasi ca si al unei rotite noi din plastic si ma gandesc ca ii posibil sa fie mai bine ca materialele sa fie aceleasi (chiar daca rpm-ul ii mic, rotita mare o sa aiba poate de suferit din cauza duritatii metalului). Oricum ii super ca putem sa facem la noi niste piese care poate in urmatorii ani or sa fie din ce in ce mai greu de gasit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O rotita Buclucasa de odormetru....Unde as Putea gasi.Daca are Careva.contact Plz. 0755660686 . Marian

Share this post


Link to post
Share on other sites

funkydj85, functioneaza perfect. O sa vorbesc cu omul. As prefera, daca mai sunt doritori, sa-mi spuna acum ca sa nu-l deranjez de mai multe ori, e destul de ocupat, iar rotita trebuie prelucrata pe doua masini.

obd 1 e varianta cu conectorii sub capota?

Sunt ineresat si eu de doua rotite, pentru doua 850 -uri.... in functie de actualitatea si dereularea evenimentelor pot fi contactat , sunat fara probleme la orice ora.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skandix are ambele dar aia mai mare nu se strica mai niciodata. Nu recomand varianta metalica dupa principiul "cel mai destept / slab" cedeaza,

Edited by Cristian Scutaru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu nevoie de piesa numita odometru. Nu poate clubul sa faca achizitii pe comanda pentru membri? Ne ar ajuta enorm! Mai ales pentru cei ca mine ce n au carduri visa sau ce o trebui pe net.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Clubul nu are personalitate juridica. Exista o Asociatie, dar aceea nu are acest scop. Adreseaza-te membrilor care vând piese, accesând sectiunea "Bursa".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt interesat si eu de un "PM" ! ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca aveti cont de PayPal sau carte de credit puteti cumpara de la Skandix rotita si o livrati la mine (adresa v-o trimit pe PM). In septembrie cand vin in Ro o / le iau cu mine. Eventual daca sunteti mai multi puteti sa va "adunati" mai intai si apoi faceti comanda odata si economisiti posta (12€ rotita, 3,90€ taxe postale). http://www.skandix.de/en/spare-parts/electrics/instruments/cogwheel-odometer/1021068/

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu, asa cum am spus, nu sunt posesor de card bancar, nici de PayPal, nici de salariu, nici de reducere. Am nevoie de ajutor pentru a cumpara acea rotita si a o pune in locul ei pentru a ma desfata cu km-jul. Este o piesa importanta care da consumurile si reviziile. Haideti sa initiem o colecta de odometre si sa ne intr-ajutoram cumva in asa fel incat posta engleza sau suedeza sau romana sa ramana cu buza umflata. Putin. :glasses9: Cine initiaza colecta?

Cu stima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti-am dat PM - prin care ti-am spus ca am eu una de rezerva. Ce card, ce Paypal ?

Nici macar nu mi-ai raspuns - un simplu da sau nu, sau orice rand macar cu pretentiile tale.

...Se vede ca esti tare interesat.

Deci, sa revenim - faceti o "colecta de odometre - sa ne intr-ajutoram cumva"

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa-mi fie cu iertare insa singurul sens al PM pe care il cunosc este Post Meridian. Imi cer scuze ca nu am inteles despre ce este vorba. Desigur ca sunt interesat si doresc acea rotita cu toti dintii pe ea.

Nu sunt un vechi utilizator al fan clubului deci nu sunt familiarizat cu prescurtarile. MAtrixxx, domnul VLP m-a ajutat cu furtunul ala de la turbo si te-a recomandat ca fiind un bun volvist indrumandu-ma catre tine pentru a ma ajuta cu montajul acel furtun. Daca esti de acord, am putea sa facem cumva, sa ma ajuti cu doi iepuri dintr-un foc.

Nu stiu daca este permis sa las numarul de telefon pe forum, mai am doua zile pana vine piesa in Buc. Poate maine seara am un raspuns favorabil de la tine pe forum.

Cu stima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PM= mesaj privat. In coltul din dreapta sus a paginii, ai un pliculet, pe care o sa apara o cifra cu rosu. Dai click pe el si o sa gasesti mesajul de la Matrix! Spor....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-a placut exprimarea : "un bun volvist." Nici macar eu nu stiu ce a vrut sa zica :laughing7:

Ai PM - din nou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai de vanzare? sau vrei sa facem un group buy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urmează sa primese o scrisoare din state, Texas,mâine primesc răspuns dacă poate sa-mi trimită în plic și o rotita(s-au doua,trei) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine este interesat sa spună,nu este vorba de revânzare

Share this post


Link to post
Share on other sites

De la Dragos ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now