Guest

Intrunirea Nationala 2010

887 posts in this topic

Dragi colegi, cu parere de rau constat ca scartaie anumite lucruri in aceasta comunitate, daca pot sa-i spun asa.

Nu vreau sa mai torn gaz pe foc, dar, sa nu credeti ca de la Bucuresti la Baia Mare sunt mai multi km decat de la Baia Mare la Bucuresti. Sau in orice colt al tarii. Pentru cei din Baia Mare, orice drum e cel putin 6-7 ore. Si mai vreau sa-mi vars supararea pe unii care comparau Maramuresul cu " CUCA MACAI".

Mie unul mi-e egal unde veti stabili intalnirea. Daca o sa pot veni, o sa vin. Anul trecu as fi vrut sa vin, dar in ultimul moment a trebuit sa plec intr-o delegatie afara din tara. Nici anul asta nu stiu ce voi face in septembrie. Sper sa fiu "in zona". Asta a fost unul dintre motivele pentru care n-am votat. Un alt motiv a fost ca sunt din Maramures.

Mi-am anuntat disponibilitatea sa ajut cu tot ce pot la organizarea evenimentului, mai ales ca...mai avem cunostinte, pe ici pe colo  ;D. As avea si o multime de sugestii...sunt  o gramada de lucruri de vazut in Maramures. Dar, totul depinde de hotararea voastra.

Sper ca nu a deranjat interventia mea, dar trebuia sa-mi vars naduful si eu, dupa cate am citit pe subiectul asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragule, daca tu ai inteles din tot topicul ca trebuie sa-ti versi naduful...atunci varsa-l si gata.  Era vorba doar de o IDEE - aceea ca m-am saturat (si nu doar eu - doar ca eu am avut primul curajul sau nebunia sa invart jarul) sa vad locatii alese (adica...votate cu mouse-ul) de cei care nu vin acolo din varii motive, nu era vorba doar de "cuca macaii".

- S-a stabilit si asa a ramas: cei care platesc avansul pina la data maxim stabilita vor vota inca o data locatia Intilnirii. Pe ceilalti ii asteptam cu drag, ca intotdeauna.

P.s. Mai ne "certam" mult pe tema asta sau s-a inteles o data pentru totdeauna de ce este proasta votarea pe "vorbe" a locatiei (si apoi incepe "circul" : poate am sa vin, aoleo am uitat, a intervenit ceva urgent, etc) -  nu pe bani ?  Cine plateste avansul are dreptul sa participe la alegerea locatiei, cine nu vine acolo unde se va stabili. Cu aceeasi placere, sper.

:-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana acum ,observ ca voi decide eu unde vom merge :slap: :slap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hai, nu te mai plinge, ca pun si eu banii maine-poimaine.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

unde e contul?

ca nu vreau sa decida cludiu singur

eu va spun de pe acum ca voi vota maramu

nu am fost deloc in zona aceea

si as vrea sa stau vreo 3-4 zile in zona

biniinteles ca voi sta cu claudiu ;D:D;D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

unde e contul?

ca nu vreau sa decida cludiu singur

eu va spun de pe acum ca voi vota maramu

nu am fost deloc in zona aceea

si as vrea sa stau vreo 3-4 zile in zona

biniinteles ca voi sta cu claudiu ;D:D;D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate, azi am confirmarea ca in prima saptamana din sept. va trebui sa plec din tara.

Asa ca, pentru mine ramane intermediara.

Sper sa nu fie si atunci ceva si sa nu pot veni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am pus si eu avansul, astept confirmarea pe topicul dedicat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand ajung acasa verific si dau ok-ul

Vreau sa anunt pe aceasta cale, si pe ceilalti care mai depun avansul , timpul alocat pt. verificarea contului este ...aproape nesemnificativ...asa ca daca nu va anuntati aici ca ati platit ...... eu nu o sa fac un obicei din a verifica contul la fiecare 2 ore .

Cine se anunta are ok-ul , cine nu se anunta ,.....nu il are. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata. Am trimis si eu CASH-ul. Astept confirmare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai lamuriti-ma si pe mine care este contul si suma de avans!

scuze danyx cred ca la 2 ore te deranjeaza cate un newbie capiat! dar va rog ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

RO26 INGB 0000 9999 0171 4336

150 ron/ vietuitoare

@danyx

fa ceva sa stie lumea !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai exsita o a 2-a varianta ce , din punctul meu de vedere este mult mai eficace , atat ca si zona cat si ca posibilitate financiara.

Ceea ce am gasit pana acum in marmures poate depasi 1 pic bugetul propus , cost transport destul de mare , cost cazare socant chiar ,...... si la toate astea se aduga si nemultumirea multora .

Ca solutie propun o reintalnire cu muntii retezat si mai exact Cheile Butii unde am fost in 2008 si unde participarea a fost foarte redusa .

Numarul de camere , frumusetea piesajului, locatia retrasa , pretul accesibil cat si posibilitatea unui nou duel benzina VS diesel  ;D,face din aceasta locatie ,  un serios concurent pt Maramures.

Cei care au fost , pot confirma cei care nu au fost se vor bucura .

Astept pareri .... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Cheile Butii m-am simtit foarte bine. Zona foarte frumoasa, traseu prin valea Jiului superb, mincarea si cazarea foarte accesibile, parcare mareee...

Eu sint de acord 100%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt absolut si in totalitate de-acord... mai ales din punctele de vedere pe care le-a enumerat Matrixxxu'.... Moama si ce buna era ciorba aia de burtaaaaa ! Iar peisajul mi se pare superb pana acolo, intr-adevar ! Valea Oltului ca valea Oltului, dar defileul Jiului este sublim !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Defileul Jiului is my home/work  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Cheile Butii m-am simtit foarte bine. Zona foarte frumoasa, traseu prin valea Jiului superb, mincarea si cazarea foarte accesibile, parcare mareee...

Eu sint de acord 100%.

Sunt absolut si in totalitate de-acord... mai ales din punctele de vedere pe care le-a enumerat Matrixxxu'.... Moama si ce buna era ciorba aia de burtaaaaa ! Iar peisajul mi se pare superb pana acolo, intr-adevar ! Valea Oltului ca valea Oltului, dar defileul Jiului este sublim !

Hai sa ne dam cu parerea,foarte bine,dar avansul cand il platim? ;D ;DVoi doi ar trebui sa fiti un exemplu pt. ceilalti ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subscriu si eu catre cheile butii sau chiar Straja. E tot acolo dar pe un deal :)

Sau transfagarasan...... e la mijlocul patriei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si putem inchide valea jiului si apoi sa facem o cursa tare. :))

Stiti ce frumos se merge noaptea pe acolo cu viteza si taiat curbe.

De ce noaptea? pentru ca vezi farurile celui care vine pe sensul celalalt, iar carute nu prea sunt pentru ca nu au ce cauta pe acolo.

E de vis sa scoti tot ce poti din tine ca sofer ca masina...... acolo nu o poti duce la extrem decat derapand......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai exsita o a 2-a varianta ce , din punctul meu de vedere este mult mai eficace , atat ca si zona cat si ca posibilitate financiara.

Ceea ce am gasit pana acum in marmures poate depasi 1 pic bugetul propus , cost transport destul de mare , cost cazare socant chiar ,...... si la toate astea se aduga si nemultumirea multora .

Ca solutie propun o reintalnire cu muntii retezat si mai exact Cheile Butii unde am fost in 2008 si unde participarea a fost foarte redusa .

Numarul de camere , frumusetea piesajului, locatia retrasa , pretul accesibil cat si posibilitatea unui nou duel benzina VS diesel  ;D,face din aceasta locatie ,  un serios concurent pt Maramures.

Cei care au fost , pot confirma cei care nu au fost se vor bucura .

Astept pareri .... ;)

Cred ca asa multumim pe toti cei ce vor sa vina. Ramane de vazut cati ...cotizeaza. Si cum se va vota .

Cat despre cazare  "socanta " in Maramures...depinde unde  cauti. Se gaseste si asemanator cu ceea ce am prins eu in 2 nationale, diferenta e ca nu sunt drumuri unde sa ne plimbam cu masinile... :(

....Daca va fi in Maramures , o sa propun o nationala...in miscare. Vineri -intalnire intr-o locatie, sambata, un traseu , cu cateva locatii , apoi cazare si masa festiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

si parerea mea este ca drumurile sint marea problema. nu neaparat pentru maramures , ci pentru orice locatie am alege. avind in vedere ca minim 1 zi din intilnire se petrece mergind , multi ar dori ca acea calatorie sa se faca in conditii cit mai bune, si este de inteles: vii pentru 72 de ore de nationala din care 24 reprezinta drumul dus intors. daca tot mergem departe , macar drumurile sa fie acceptabile....

nu vreau sa spun ca drumurile trebuie sa fie autostrazi, dar, macar sa nu fie dintre cele mai proaste. pentru mine mersul in sine cu masina ,in coloana, pina la nationala este o placere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

o facem aici

drumurile aici,acum,sint ok e la mijloc de tara

post-1607-12877874323171_thumb.jpg

post-1607-12877874323675_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.