Guest

Intrunirea Nationala 2010

887 posts in this topic

Astazi am platit si noi avans 300 RON pentru 2 persoane chipurile adulte  ;D (si, bineinteles, 2 copii).

Cele bune va dorim si la cati mai multi participanti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma cred ca am sa vin si eu :D :DNu cunosc pe nimeni, deci nu stiu ce subiecte de dezbatut vom avea in comun, dar o mica plimbare nu strica 8)

Ramane sa ma decid zilele astea cand incasez

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crede-ma ca intrebarile de mai sus vor fi ultimele pe care ti le vei pune... DACA ti le vei mai pune cand ajungi acolo :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crede-ma ca intrebarile de mai sus vor fi ultimele pe care ti le vei pune... DACA ti le vei mai pune cand ajungi acolo :))

..... cum le sti tu pe toate mai Alex`ule mai !!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
..... cum le sti tu pe toate mai Alex`ule mai !!!!!

Vino si tu la Nationala si....vei sti si tu... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana la urma cred ca am sa vin si eu :D :DNu cunosc pe nimeni, deci nu stiu ce subiecte de dezbatut vom avea in comun, dar o mica plimbare nu strica 8)

Ramane sa ma decid zilele astea cand incasez

pai ca sa cunosti pe cineva din club e SIMPLU : TE DUCI JOIA DE LA 18:00 LA POLIVALENTA !

Share this post


Link to post
Share on other sites

E fain la Sâmbăta, este si o herghelie de lipitani care poate fi vizitată (ar fi f. interesant pt copii).

Se mai acceptă înscrieri? Dacă poate cineva să mă lămurească i-aÅŸ fi recunoscătoare, multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lista e deschisa....doritori sa fie.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ieri am platit avansul pt 2 persoane si un mic pui de om....Sa ne revedem cu bine la Nationala, oriunde se va tine....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate se pare ca eu nu voi putea veni !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru ca... ?!  ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru ca... ?!  ???

Nunta lui finumeu  >:( ! Pica exact sambata in 4, daca era vineri sau duminica nu era problema ca plecam de la nunta si veneam la intrunire dar fiind exact in ziua de mijloc a intrunirii, adica ziua care conteaza....nu am ce sa fac

Si din 1 luna viitoare lucrez  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avem o mica problema cand am primit oferta actuala ,era ok .....adica se vedea clar ca este oferta .

Buuuun. Cam acum o saptamana am mai aruncat un ochi pe "sait" cand ...ce sa vad cazarea s-a redus si a devenit 90 lei/camera . Mi-am frecat palmele si purced la discutii, gandindu-ma ca sa vezi ce pret voi obtine ; GRESIT , omu nu vrea sa ne scada si noua din pretul grupului .

Deci ....desi el a scazut preturile la cazare , oferta nu a vrut sa o renegocieze , si in momentul de fata cu preturile afisate practic nu mai este vorba de oferta.

Am mai cerut o oferta tot in aceiasi zona , la  Pensiunea Emma CLICK, aici oferta este in 98% identica cu cea de la Hotel Diana .

In conditiile date ......cam ce ar trebui sa facem ?

1. Continuam cu Hotel Diana - desi eu nu mai am incredere foarte mare si placere sa lucrez cu ei

2. Alegem Pensiunea Emma - desi este acelasi pret ca la "Diana" dar macar nu s-au sucit ( personal parca nu imi place  asezarea)

3. ALEG o alta locatie ( data fiind imposibilitatea majoritatii de a se pune de acord )

Va rog ....urgent raspunsuri .....rog insistent sa comenteze doar cei care vor ajunge la aceasta intalnire .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi se pare dubioasa treaba, mai ales ca venim un grup mare, organizat. Ne trebuia o Oferta, nu preturi de pe site, asa gasim oriunde...Ce oameni, ma intreb daca nu vor scuipa si in mincarea noastra de grup, ca poate ii deranjam venind, nu ? S-au terminat ofertele de cazare in romanica, pe criza asta ???

Pretul cazarii nu e un motiv de ingrijorare, insa nu-mi place atitudinea Mioritica de abordare a problemei...macar o reducere de 5-10 ron de persoana/cazare, sa se vada o urma de bunavointa. Nici la mincare/masa festiva nu misca nici un deget ?...

Deci aleg versiunea 2 sau 3,  1 pica in opinia mea. (asta e, daca la cabana cu acoperis ruginit nu mai mergem pe veci...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

De acord cu Matrixxx, pica 1.

Parca vad ca daca ii spui persoanei de la Hotel Diana ca nu mai mergem la el o sa fii asaltat de apeluri telefonice sa nu renunti la rezervare.

Succes in negocieri si asteptam cu viu interes raspunsul.

Eu "viu" oricum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici la mincare/masa festiva nu misca nici un deget ?...

Nu Matrixxx la nimic ...nu sunt dispusi sa mai negocieze .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu merg pe varianta 2 sau 3.

:thebirdman: Nici sa nu mai auzim de respectivii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este OK varianta 2 sau 3.

Tipic pt. natia noastra. Mai bine pierd tot decat sa lase 1 leu.  :blob8:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emma arata suficient de bine, in opinia mea. Deci, varianta 2.

Pentru varianta 3...nu te aventura la prea multe optiuni, Danyx. 2 variante sunt de ajuns.Altfel iar apar discutii interminabile. Parerea mea... :-*

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

In conditiile date... cam ce ar trebui sa facem?

1. Continuam cu Hotel Diana - desi eu nu mai am incredere foarte mare si placere sa lucrez cu ei

2. Alegem Pensiunea Emma - desi este acelasi pret ca la "Diana" dar macar nu s-au sucit ( personal parca nu imi place  asezarea)

3. ALEG o alta locatie ( data fiind imposibilitatea majoritatii de a se pune de acord )

Va rog... urgent raspunsuri... rog insistent sa comenteze doar cei care vor ajunge la aceasta intalnire.

Cum consideri tu. Cu exceptia de rigoare. :tard:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Singura nemultumire fata de Pensiunea Emma ar fi ca este prea ...in camp . Parca as vrea ceva mai multa vegetatie in jur ....un munte ..... ceva pomi ....sa ai de ce sa te sprijini cand te duci spre camera  :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Singura nemultumire fata de Pensiunea Emma ar fi ca este prea ...in camp .

Si cam chicioasa. In rest merge  ;D

Din partea mea este OK oriunde, mai putin la Diana  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aruncand o privire pe site-ul pensiunii Emma am realizat ca am fost acum 2 ani acolo la o intalnire a clubului de forumiste a sotiei  ;D . Se pare ca in zona Sambata de Sus majoritatea patronilor au o atitudine mai aparte fata de clientii lor (patroana pensiunii Emma era foarte amabila atata timp cat erai in fata ei, cum intorceai spatele totul se schimba). Mancarea nu pot sa zic ca a excelat: portii destul de mici, si nimic special in meniu; patul din camera in care am dormit pot sa zic ca a fost cel mai groaznic din toate hotelurile in care am dormit. Gradina din spate era Ok deoarece avea si loc de joaca pentru copii. Pe vreme aia nu exista decat un singur corp al pensiunii. Poate acum e mai bine.

In schimb am fost anul trecut la aceeasi intalnire a mamicilor in zona Sibiu, mai exact in Sibiel unde totul a fost super OK. Din pacate pensiune respectiva este prea mica (8 camere)http://www.crisalia.ro. In schimb hoinarind zona am zarit si pensiuni mai mari respectiv hoteluri.

Cele bune dragii mei!

Share this post


Link to post
Share on other sites

aoleo, batem atita drum pina acolo doar ca sa dormim in...cel mai groaznic pat din toate hotelurile ? Portii mici ? 

brrrrrr....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.